Pildid ja video: India politsei lasi maha vägistamises kahtlustatud mehed

Inna-Katrin Hein
Copy

India politsei lasi maha mehed, keda kahtlustati 27-aastase veterinaari Priyanka Reddy vägistamises ja tapmises 27. novembril Hyderabadi lähedal Shadnagaris.

Politsei teatel viidi neli kahtlusalust Mohammad Areef, Jollu Shiva, Jollu Naveen ja Chintakunta Chennakeshavulu sündmuspaika tagasi, et juhtunu rekonstrueerida, kuid mehed üritasid põgeneda ja politseinikud lasid nad maha, teatab theguardian.com.

India politsei ja kriminalistid Hyderabadist 50 kilomeetri kaugusel asuvas Shadnagaris, kus politseinikud lasid maha neli meest, keda kahtlustati vägistamises ja mõrvas
India politsei ja kriminalistid Hyderabadist 50 kilomeetri kaugusel asuvas Shadnagaris, kus politseinikud lasid maha neli meest, keda kahtlustati vägistamises ja mõrvas Foto: Mahesh Kumar A/AP/Scanpix

Inimõigusaktivistide arvates ületas politsei mehi maha lastes oma võimupiire ja tegemist oli omakohtuga.

«Kahtlustud viidi täna varahommikul kella 6.00 paiku sündmuskohale, et juhtunu lavastada. Kahtlusalused ründasid politseinike ja üritasid neilt relvi võtta. Ühel kurjategijal see õnnestus ja ta tulistas korrakaitsjaid. Politseinikel ei jäänud muud üle, kui need mehed maha lasta. Kaks politseinikku said haavata,» sõnas Shamshabadi asepolitseijuht Prakash Reddy.

Politsei ja kriminalistid Hyderabadi lähedases Shadnagaris, kus neli meest vägistasid ja tapsid 27-aastase naise
Politsei ja kriminalistid Hyderabadi lähedases Shadnagaris, kus neli meest vägistasid ja tapsid 27-aastase naise Foto: NOAH SEELAM/AFP/Scanpix

Uurimine näitas, et loomaarsti rünnanud mehed lõhkusid naise motorolleri rattad ja pakkusid siis talle abi. Mehed vedasid naise põõsastesse, kus nad ta grupivägistasid. Siis lämmatasid nad naise ja vedasid ta surnukeha kõrvalisse kohta, kus selle süütasid. Naise surnukeha leiti 28. novembril lähedase silla alt. 

Tapetud naise pere sõnas, et neil on vägistajate tapmise üle hea meel.

«Minu tütar suri päevi tagasi ja olen politseile tänulik, et nad kurjategijatelt elu võtsid. Minu tütre hing saab nüüd rahu,» sõnas hukkunud naise isa.

Mehed viskamas lilli Hyderabadi lähedases Shadnagaris paigas, kus neli meest vägistasid ja tapsid 27-aastase naise
Mehed viskamas lilli Hyderabadi lähedases Shadnagaris paigas, kus neli meest vägistasid ja tapsid 27-aastase naise Foto: NOAH SEELAM/AFP/Scanpix

India seaduse kohaselt ei tohi ohvri nime avalikustada, kuid loomaarst Priyanka Reddy nimi jõudis siiski avalikusse. 

Indias on ka varem ette tulnud juhtumeid, mil politseinikud on tulistanud kinnivõetud kriminaale ja nad tapnud.

Indias on pikaajaline probleem naiste vägistamisega ja sellele ei ole suudetud piiri panna. Probleemi põhjus on nii meestekeskses ühiskonnas kui selles, et osades paikades meestele naisi ei jätku.

Kogu Indias on toimunud proteste, milles nõutaks võimudepoolest sekkumist ja seadusemuudatusi, mis takistaksid vägistamist.

Vägistamisvastane protestiaktsioon Hyderabadis
Vägistamisvastane protestiaktsioon Hyderabadis Foto: JEWEL SAMAD/AFP/Scanpix
Kommentaarid
Copy
Tagasi üles