T, 31.01.2023

Piim mõjus! «Vanamehe filmist» sai läbi aegade edukaim Eesti täispikk nukufilm

Spekter
Piim mõjus! «Vanamehe filmist» sai läbi aegade edukaim Eesti täispikk nukufilm
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 2
Vanamees on küla lüpsikunn number üks.
Vanamees on küla lüpsikunn number üks. Foto: Forum Cinemas

Septembri lõpus kinodesse jõudnud «Vanamehe filmi» on tänaseks vaatamas käinud üle 86 000 silmapaari, mis teeb sellest läbi aegade edukaima Eesti täispika nukufilmi.

Kuigi Tallinna ja Tartu kinodes saab filmi suurelt ekraanilt nautida veel viimaseid päevi, ei pea tõsimeelsed fännid Vanamehega taaskohtumist enam kaua ootama. Juba 10. detsembril näeb ilmavalgust tõeline maiuspala ehk «Vanamehe filmi» DVD, mis sisaldab boonusena Vanamehe ning režissööride Mikk Mägi ja Oskar Lehemaa kommentaare. DVD on tänasest ettetellitav Apollo ja Rahva Raamatu veebipoodides.

Suurimate fännide jõulupalavikku aitavad ravida filmi meened – Eesti esimene võbiseva peaga bobblehead-nukk ning Vanamehe seltskonnamäng. Mängu autoriteks on Tarmo Tuule ja Meelis Looveer, kes täpselt aasta tagasi triumfeerisid müügiedetabelite tipus «Eia jõulud Tondikakul» lauamänguga.

«Vanamehe film» on põlvkondi ühendav, eepiline road-movie, mis peaks pühkima tolmu iidselt rahvatarkuselt, et piim – see on suur vastutus.

Oskar Lehemaa ja Mikk Mägi kirjutatud ja lavastatud lugu algab filmis sellest, kui lapšelapsed tulevad suveks maale Vanamehele külla. Idüllilisest suvepuhkusest vanaiša juures on asi kaugel, sest Vanamees ruunab karmi maatööga nii lapsi kui ka oma lüpsilehma. Jõmpšikad ei mõista maaelu kombeid ja põhjustavad hinnatud lehma põgenemise. Nüüd on Vanamehel ja lastel aega 24 tundi, et lehm üleš leida ja udar kahjutuks teha, sest nagu me kõik teame – üle ööpäeva lüpsmata udar plahvatab ja põhjustab hirmsa piimatuumakatastroofi! Sellel teekonnal seisavad meie kangelased silmitsi maaelu põlgavate hipsteritega, iidselt targa Puujumalaga, meeleheitel saekaatrimeestega, kõhukinnisuse käes vaevleva karuga ning lehma surma himustava Piimavanaga. 

Vanamehele hääle andnud Mikk Mägi ütleb: «Pange ennast valmis lauda-eepikaks! «Vanamehe film» murrab välja sketšide raamidest: suure ekraani jaoks oleme Vanamehe maailma väga suureks ehitanud. Võtsime Vanamehe multikast tuntud absurdsed tegelased ja tahumatu huumori ning lisasime sellele kinolinale väärilise loo. Usume, et seikluse skaala on kindlasti kinokülastajale meeldivaks üllatuseks.» 

Küsimusele, kes on Vanamees, vastavad autorid, et ta on heatahtlikult vastutustundetu elumees, kes armastab oma lauta ning piimabišnušit.

«Vanamehe filmi» vaataja ei pea autorite kinnitusel olema olnud pikaaegne Vanamehe fänn, et filmis toimuvat mõista või sellele kaasa elada – film on mõeldud kõigile, kes peavad lugu äkilisest huumorist ja tempokast astumisest. «See film on šulle, mulle, meile kõigile ja Eešti rahvale!»

Tegelaskujudele annavad oma hääled Mikk Mägi, Jan Uuspõld, Märt Avandi, Indrek Ojari, Mart Kukk, Kristjan Lüüs, Jaagup Kreem ja paljud teised. Filmi tootjateks on BOP! Animation ja Apollo Film Productions.

«Vanamehe filmi» saab järkuvalt näha Apollo Kinodes.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

«Vanamehe filmi» nänn ja nukud
«Vanamehe filmi» nänn ja nukud Foto: Apollo Film Productions
Märksõnad
Tagasi üles