K, 29.11.2023

Pildid ja video ⟩ «Ardennide kolli» süüdistatakse 9-aastase tüdruku röövimises ja tapmises

Inna-Katrin Hein
Facebook
Comments
Sarimõrvar Michel Fourniret saabumas 29. mail 2008 politseiautos Põhja-Prantsusmaa Charleville-Meziere kohtumajja
Sarimõrvar Michel Fourniret saabumas 29. mail 2008 politseiautos Põhja-Prantsusmaa Charleville-Meziere kohtumajja Foto: ALAIN JULIEN/AFP

Prantsusmaa ühele kurikuulsamale sarimõrvarile, meedias Ardennide kolliks nimetatud mehele esitati süüdistus 9-aastase tüdruku röövimises ja tapmises 2003. aastal. Ta sai hüüdnime elukoha järgi, mis asus Ardennide mäestikus Lõuna-Belgias. 

Seitsme tüdruku ja noore naise mõrva eest 2008. aasta mais eluks ajaks vangi mõistetud Michel Fourniret’d süüdistatakse Estelle Mouzini kadumises Pariisi lähedalt külast pärast seda, kui Fournire eksnaine andis infot, mis seadis mehe alibi kahtluse alla, teatas theguardian.com.

Üheksa-aastane Estelle Mouzin kadus 9. jaanuaril 2003 Pariisist umbes 30 kilomeetri kaugusel asuvast Guermantes’ist, olles teel koolist koju. Politsei ei leidnud ta surnukeha ja ta asukoht on seni teadmata. 

Üheksa-aastane Estelle Mouzin, kes jäi 2003. aastal kadunuks.
Üheksa-aastane Estelle Mouzin, kes jäi 2003. aastal kadunuks. Foto: HANDOUT/AFP/Scanpix

Uurijad said vihjeid, et röövitud tüdruk võidi viia välismaale. Prantsuse meedia hakkas pärast Briti tüdruku Madeleine McCanni kadumist Portugalis 2007 nimetama Estelle Mouzini «Prantsuse Madeleine’iks».

Politsei kahtlustas 2006. aastal 76-aastast Fourniret’d, kuna nad leidsid ta arvutist tüdruku foto. Samuti oli neil andmeid, et tüdruku kadumiskohas nähti sellele mehele kuulunud valget autot.

Fourniret teatas uurijatele, et tal ei ole Mouzini kadumisega midagi pistmist ning ta oli lapse kadumise ajal oma kodus Lõuna-Belgias Sart-Custinne’is.

Eluaegse vangistuse saanud mehe eksnaine Monique Olivier sõnas kriminalistidele, et Mouzini kadumise päeval palus mees tal teha telefonikõne, mis andis talle alibi.

«See telefonikõne näitas, et Fourniret ei olnud Estelle Mouzini kadumise ajal Belgias Sart-Custinne’is, vaid kuskil mujal,» kinnitas Olivieri advokaat Richard Delegenes. 

Sarimõrvari Michel Fourniret eksnaine Monique Olivier 29. mail 2008 Põhja-Prantsusmaa Charleville-Meziere kohtus.
Sarimõrvari Michel Fourniret eksnaine Monique Olivier 29. mail 2008 Põhja-Prantsusmaa Charleville-Meziere kohtus. Foto: FRANCOIS NASCIMBENI/AFP/Scanpix

Fourniret eitas pikalt mitme naise tapmist, kaasa arvatud Gloucestershire'is Severnist Newnhamist pärit britist üliõpilase Joanna Marie Parrishi tapmist, kes kaotas elu Prantsusmaal Burgundias, töötades 1990. aastal sealses koolis oma kraadiõppe raames.

Fourniret naine ütles alguses politseile, et mees oli selle naise surma taga, kuid võttis hiljem oma tunnistuse tagasi. Fourniret võttis Parrishi tapmise 2018 omaks.

Tema eluaegne vanglakaristus ei võimalda tingimisi karistust.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles