Suri Eesti tuntuim karikaturist Hugo Hiibus

Kolmapäeval lahkus meie hulgast 90-aastaselt Eesti karikatuuri grand old man Hugo Hiibus. 

Hiibuse surma tegi avalikuks sotsiaalmeedia vahendusel mehe lapselaps Sten-Erik Jantson.

«Olid üks imeline hing Kallis Vanaisa, Kallis Habe! Nüüd oled, aga üks imeline Ingel taevastel radadel 😢🙌🙏 Jäägu Sind Piip ja Pliiats saatma kõikjale 🙏,» kirjutas Jantson sotsiaalmeedias. 

 

Hiibus oli pärit Pärnumaalt ja õppis graafika eriala Tallinna Riikliku Tarbekunsti Instituudis. 

1955 - 1957 aastatel töötas ta ajalehe Rahva Hääl toimetuses ja 1957 - 1959 ajakirja Pikker kunstilise toimetajana. Hilisema karjääri veetis Hiibus aastatel 1971 - 1984 ajalehe Kodumaa toimetuses. 

Omas žanris  tegutses Hiibus ligi 70 aastat, esimene karikatuur ilmus 1950. aastal Pärnu ajalehe karikatuurikonkursil, kus pälvis esikoha. Mehe karikatuure on avaldatud peaaegu kõigis Eesti väljaannetes ja väidetavalt on ta elu jooksul joonistanud kokku üle 20 000 karikatuuri ja 1200 eksliibrise. 

«Sarž peab seest tulema, siin peab oskama inimesi joonistada nagu elevanti ja peab tedma, kes elevant on. Tähendab, tuleb niivõrd «valesti» joonistada, niivõrd alateadlikult seda teha. Sarž on kuradi keeruline asi, see pole üldse lihtne. See on nagu improvisatsioon muusikas,» rääkis vanameister Elu24-le oma tööst 2010. aastal.

Kaastunne Hiibuse lähedastele ka Elu24 toimetuse poolt.

Tagasi üles