E, 5.12.2022

Kallima julmalt tapnud vene ajaloolane üritas vanglas enesetappu

Inna-Katrin Hein
Kallima julmalt tapnud vene ajaloolane üritas vanglas enesetappu
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Anastassia Ještšenko tapmises süüdistatav ajaloolane Oleg Sokolov
Anastassia Ještšenko tapmises süüdistatav ajaloolane Oleg Sokolov Foto: Valentin Yegorshin/Valentin Yegorshin/TASS/Scanpix

Venemaa Peterburi ülikooli ajaloolane Oleg Sokolov, kes tappis ja tükeldas oma noore kallima Anastassia Ještšenko, üritas teha vanglas enesetappu.

Vene meedia teatel sõnas Sokolovi advokaat Aleksandr Potšujev, et ta klient võttis mõrva omaks ning tal on kahju, et üliõpilasest elukaaslase tappis.

Advokaat jätkas, et 15. novembril viidi Sokolov politsei valve all ta korterisse tagasi, et kriminalistid saaksid mõrva lavastada.

Kallima tapmises süüdistatav ajaloolane Oleg Sokolov (keskel) viidi 15. novembril mõrvapaika tagasi, et krminalistid saaksid juhtunu lavastada.
Kallima tapmises süüdistatav ajaloolane Oleg Sokolov (keskel) viidi 15. novembril mõrvapaika tagasi, et krminalistid saaksid juhtunu lavastada. Foto: Valentin Yegorshin/Valentin Yegorshin/TASS/Scanpix

See tekitas mehes stressi ja vanglasse tagasi jõudes üritas ta seal endalt elu võtta, kuid vangivalvurid sekkusid õigel ajal.

63-aastast Sokolovi süüdistatakse 24-aastase Ještšenko mõrvas, mis toimus selle kuu alguses. Politseiallika andmetel lasi Sokolov maganud kallima maha, tükeldas ta surnukeha, pani kehaosad mustadesse kilekottidesse ja viskas osa neist Peterburi Moika jõkke.

Anstassia Ještšenko, kes kaotas elu Oleg Sokolovi käe läbi.
Anstassia Ještšenko, kes kaotas elu Oleg Sokolovi käe läbi. Foto: Mikhail Tereshchenko/TASS/Scanpix

Sokolov tabati, kui ta sattus naise kehaosade uputamisel ise hätta ning talle kutsuti päästjad ja politsei.

Naise mõrva uurivad kriminalistid ja vanglaametnikud ei ole Sokolovi enesetapukatset kommenteerinud.

Vene meedia teatel oli Peterburi politseil juba varem teada, et ajaloone Sokolov on vägivallakalduvustega. Seda teadsid ka mehe töökoha, Peterburi ülikooli juhid, kuid kuna tegemist oli maineka teadlasega, siis tehtud mitte midagi. 

Kallima tapmises süüdistatav ajaloolane Oleg Sokolov (keskel) viidi 15. novembril mõrvapaika tagasi, et krminalistid saaksid juhtunu lavastada.
Kallima tapmises süüdistatav ajaloolane Oleg Sokolov (keskel) viidi 15. novembril mõrvapaika tagasi, et krminalistid saaksid juhtunu lavastada. Foto: Valentin Yegorshin/TASS/Scanpix

Ještšenko oli Sokolovi endine üliõpilane ja nad elasid mitu aastat koos. Ještšenko venna sõnul helistas õde talle enne oma surma ja ütles, et tahab Sokolovi maha jätta, kuna mees on armukade ja ei luba tal sõbra sünnipäevale minna.

Sokolov ja Ještšenko läksid riidu ja mees lasi naise maha.

Ještšenko maeti 16. novembril ta kodukoha Krasnodari krai Starovelitšovskaja surnuaiale.

24-aastase üliõpilase Anastassia Ještšenko matus Karsnodari krais Starovelitšovskajas.
24-aastase üliõpilase Anastassia Ještšenko matus Karsnodari krais Starovelitšovskajas. Foto: Mikhail Tereshchenko/TASS/Scanpix

Sokolov on nii Venemaal kui ka Prantsusmaal tuntud ajaloolane, kelle uurimisteemaks on Prantsuse keiser Napoleon I ja tema aeg. Sokolovile meeldis Napoleoniks kehastuda.

Peterburi ülikooli ajaloolasele Oleg Sokolovile meeldis kehastuda Prantsuse keisriks Napoleon I. Foto on tehtud 2000. aastal.
Peterburi ülikooli ajaloolasele Oleg Sokolovile meeldis kehastuda Prantsuse keisriks Napoleon I. Foto on tehtud 2000. aastal. Foto: Ahmet Sel/SIPA/Scanpix
Märksõnad
Tagasi üles