Rumeenia «akrobaadid» varastasid liikuvatest autodest 3,5 miljoni euro väärtuses kaupa

Osa Prantsusmaa kiirteel varaste saagiks langenud kaubast.

FOTO: Kuvatõmmis Europoli lehelt

Rahvusvahelise politseioperatsiooni käigus tabatud Rumeenia kurikaelad varastasid peamiselt Prantsusmaa teedel veoautodest kaupa. Politsei nimetas suurel kiirusel autost autosse roninud vargaid «akrobaatideks».

Prantsusmaa sandarmee vahistas koostöös Europoliga kümme meest, kes varastasid mitmest umbes 90 km/h sõitvatest veoautost kokku 3,5 miljoni euro väärtuses kaupa, vahendas The Connexion

Rumeeniast pärit mehi kahtlustatakse kokku vähemalt 21 veoauto röövimises ja liikuvatest raskeveokitest organiseeritud varguste koordineerimises. Röövleid ei peatanud isegi see, kui nende tegevusest politseid teavitati. 

Röövlisalk tegutses Prantsusmaal Centre-Val de Loire'i, Picardie, Bourgogne-Franche-Comté, Provence-Alpes-Côte d'Azur'i ja Île-de-France’i piirkondades. 

Politsei nimetas väidetavaid kurjategijaid tõelisteks akrobaatideks. Varaste saagiks langes 3,5 miljoni euro väärtuses kosmeetikat, tubakat ja multimeediakaupu.  

Juhtumi uurijate sõnul on see Prantsusmaal esimene taoline juhtum. Teadaolevalt on sellist röövimismeetodit kasutatud paljudes riikides.

Näiteks Rootsis jäid sama meetodit kasutavad «maanteeröövlid» 2017. aastal kaubikutesse paigaldatud kaameratesse. 

«Üks kurjategijatest ronib autost näiteks katuseluugi kaudu välja, läheb edasi auto kapotile ja proovib sealt avada eessõitva veoauto tagauksel olevad lukud. Sealt liigub varas veoautosse ja hakkab kaupa edasi andma sõiduauto kapotil ootavale järgmisele vargale. Kõike seda tehakse öösel 90-kilomeetrise tunnikiiruse juures,» selgitas Prantsusmaa juhtumit uuriv politseikapten Romaric Leclerc kurjategijate tööd. 

«Nad on tõelised akrobaadid. Isegi meil oli seda raske uskuda,» lisas Leclerc.

Väidetavad kurjategijad tabati Prantsusmaa sandarmeeria ehk sõjaväelise eriüksuse poolt otse teolt A10 kiirteel.

«On üllatav, et keegi ei märganud toimuvat. Mitte ühelgi neist 21 korrast, kui meid toimunust teavitati, ei saanud veoautojuhid ise aru, mis nende sõiduki tagaosas toimus. Enamasti varastati kella kahe või kolme ajal öösel,»rääkis Leclerc. 

«Me tunnistame, et tegemist on teatud määral eneseohverdust ja julgust nõudva teoga. Nad on tõelised artistid,» lisas Leclerc.

Kümme kuriteos kahtlustatavat on üle kuulatud ja vahistatud. Juhtumit uuritakse edasi organiseeritud kuritegevusena.

2012. aastal avaldas Rumeenia politsei videoklipi, kus on samuti näha, kuidas pätid üritavad liikuvasse veokisse siseneda.

Maanteeröövlid jäid ka 2013. aastal Alžeerias päise päeva ajal tihedas liikluses möödasõitjate kaamerasse.

Tagasi üles