Kaido Höövelson: Alustav sumomaadleja on spordialas valitseva süsteemi ori

Elu24
Copy
Kaido Höövelson.
Kaido Höövelson. Foto: Joakim Klementi

Tänases saates oli külas Kaido Höövelson ehk Baruto, kes rääkis tippsumomaadleja elust Jaapanis. Kõne all oli Baruto rääkimata lood, millest Höövelsonil valmis hiljuti raamat. Juttu tuli orjusest, isiksuse arengust ja pruutidest.

Kaido Höövelson ehk Baruto rääkis «Hommik Anuga» saates tippsumomaadleja elust Jaapanis. Jutuks tuli Höövelsoni sumokarjääri algus, mis sisaldas keerulisi ja sportlase isiksust karastavaid hetki. Viimase puhul mängis olulist rolli ka sumomaadlejate abiliseks olemine ja selliste tööde tegemine, mis ei ole kõige rõõmustavam, näiteks teiste sokkide pesemine.

Vestluses saatejuht Anu Välbaga räägiti ka ori olemisest.

Välba küsis Höövelsonilt tema sportlaskarjääri alguse kõige alandavamate momentide kohta.

«See on elustiil, noori kasvatatakse elus hakkama saama. Oma mina unustamine on siin oluline. Kui tahad saada tugevaks, siis unustad oma mina. Välismaalasena tuli seda eriti teha,» rääkis Höövelson.

Höövelson lisas, et see muutis ta tugevaks ja tekitas soovi kõiki jaapanlasi võita.

Höövelson on sportlaskarjääri alguse valanud rohkelt higi, verd ja pisaraid, mis viisid ka tumedamate mõteteni. Höövelson rääkis, et see oli treeningu ja sportlase kasvatuse osa. Kõik selles protsessis osalenud on seda kogenud.

Höövelsonil aitas vastu pidada ka tema taust, ta on vähekindlustatud perest pärit ning kannatanud ka koolikiusamise all. 

Sportlane tegi Jaapanis ajalgu, tõustes rekordilise kiirjusega spordiala tippu. Höövelson rääkis, et selles oma osa talendil ja keha suurusel.

Anu Välba uuris, et kas vastab tõele informatsioon, mille järgi sumomaadlejal on võimalik matši pelgalt pilguga võita?

«Avatud mõtlemine ja õige taktika on väga olulised. Stardist sõltub 75% matši tulemusest. Üleolek loeb ja vastane on peos,» vastas Höövelson.

Saates tuli jutuks ka sumomaadlejate seksikas staatus jaapanlaste seas. Mehed on suures osas alasti ja ihaldusväärne on nende kogukus.

Höövelson rääkis, et pruudid üritasid talle läheneda nii uksest kui aknast. Mees tegi nalja, et mõlemad tuli alati korralikult sulgeda.

Sumomaadlejad on jaapani naiste jaoks seksapiilsed just oma keha suuruse poolest. Ollakse arvamusel, et keha suurus määrab ära, kui suured on juured ja kui tugevaks inimene kasvab. Jaapanlannade jaoks on ihaldusväärne saada tugevad pojad.

Höövelon rääkis ka, et talle pakuti klubi poolt kohtumisi kohalike prominentide tütardega.

«Klubi poolt oma reeglid, mida tohime, mida ei tohi. Klubi peremehe abikaasa tõi mulle ka erinevate sponsorite ja rikaste härrade tütreid, et tehke kohting.»

Mees tõi välja keerulised hetked, mil tal ei lubatud venelannast kaasaga Elenaga kohtuda. Sportlaskarjääri arenedes ja teel tippu olles võis ta endale lubada klubiga vastuollu minemist armastatuga kohtumist.

Tagasi üles