Hoiatus!

Artikkel on sobilik üksnes üle 18-aastastele lugejatele.

Ma olen vähemalt 18-aastane Ma ei ole veel 18-aastane

Fotod: latiinostaar tõmbas Ladina Grammyde jagamisel rinnad paljaks

Mon Laferte

FOTO: AFP / Scanpix

Tšiili laulja tõmbas Las Vegases toimunud Ladina Grammyde jagamisel protesti märgiks rinnad paljaks.

Tšiili lauljanna Mon Laferte poseeris Las Vegases toimunud Ladina Grammyde jagamisel palja ülakehaga, millele oli kirjutatud: «Tšiilis piinatakse, vägistatakse ja tapetakse,» vahendas BBC. 

Tšiili laulja Mon Laferte võttis Ladina Grammydel protesti märgiks rinnad paljaks.

FOTO: AFP / Scanpix

Tšiilis on peaaegu kuu aega kestnud meeleavaldused, mis algasid pärast metroohindade tõusu ja on kasvanud valitsusvastasteks meeleavaldusteks.

Protestides on surma saanud vähemalt 20 ja vigastada 1000 inimest.

Parima alternatiivse albumi auhinna vastuvõtmisel luges Mon Laferte ette Tšiili kirjaniku La Chinganera luuletuse, öeldes: «Tšiili, teie valu teeb mulle haiget.»

Tšiili sõltumatu Riiklik Inimõiguste Instituut teatas, et on algatanud 179 kohtuasja, muuhulgas ka sõjaväepolitsei väidetavad mõrvad, seksuaalne vägivald ja piinamine. Meeleavaldajad nõuavad Tšiili valitsuselt suuremat sotsiaalreformi.

Reedel teatas valitsus, et kavatseb korraldada rahvahääletuse riigis praegu kehtiva põhiseaduse ümbervaatamiseks, mis pärineb kunagisest diktatuuriajast. 

Põhiseaduse uuendamine on ka meeleavaldajate üks peamisi nõudmisi. 

Mon Laferte oli üks paljudest Ladina Grammydel osalenud artistidest, kes mõjutab Ladina-Ameerika riikide praegust poliitilist kliimat.

«Nicaragua on endiselt sõjas. Nicaragua jätkab võitlust vabaks saamise nimel,» ütles Nicaragua laulja Luis Enrique auhinda vastu võttes.

Puerto Rico räppar Residente pühendas oma auhinna «võrdsusele». «Ehkki sellel pole videoga mingit pistmist, on see mõeldud kõigile Ladina-Ameerikas võitlevatele inimestele,» sõnas ta. 

«Me ei saa lasta sel enam jätkuda, et meie valitsused peavad meid rumalateks. Me peame jätkama võitlust.»

Tagasi üles