Vene uudistelehekülg Fontanka teatas viitega politseallikale, et Peterburi ülikooli mainekas ajaloolane Oleg Sokolov lasi üliõpilasest elukaaslase maha ajal, kui naine magas.
Uudistelehekülg: vene ajaloolane lasi kallima une pealt maha
63-aastast Sokolovi süüdistatakse 24-aastase üliõpilase Anastassia Ještšenko mõrvas.
Politseiallika andmetel ei lasknud ajaloolane elukaaslast maha mitte vihahoos, vaid hiljem, kui oli maha rahunenud.
Naise surnukeha lahkamine näitas, et ta kaotas elu 8. novembri öösel kella 2 paiku kohaliku aja järgi. Naise kehalt ei leitud füüsilise vägivalla ega vastuhaku jälgi, vaid teda tulistati magamise ajal.
Sokolov tükeldas naise surnukeha ja jõudis mõned kehaosad visata Moika jõkke, kuid pea jättis oma korterisse, kust politsei selle läbiotsimisel leidis.
Uurimine näitas, et mees tegi esimese lasu naise meelekohta, seejärel tulistas ta tema pähe veel kolm lasku.
Eeluurimise all olev Sokolov võttis noore elukaaslase tapmise omaks ja tunnistas, et kasutas väikese kaliibriga püssi.
Sokolovi sõnul läks ta Ještšenkoga riidu selle tõttu, et naine oli kade ta täiskasvanud laste peale.
Naise pereliikmete sõnul tekkis riid sellest, et hoopis mees oli armukade ega tahtnud naist lubada sõbra sünnipäevale.
Naine helistas 8. novembri õhtul vennale ja teatas, et läks Sokoloviga riidu ja tahab temast lahku minna. Venna teatel oli õde nutnud ja siis põgenenud mehe eest, lahkudes nende ühisest kodust.
«Sokolov oli Anastassia peale karjunud ja teda löönud. Ütlesin õele, et ta lahkuks sealt silmapilkselt ja nii ta tegigi, kuid hiljem läks oma asjadele järgi. Ta tahtis kolida tagasi üliõpilaselamusse,» sõnas vend vene meediale.
Algul arvati, et Sokolov võib saada kiremõrva eest üsna lühikese, kolme aasta pikkuse vanglakaristuse, kuid uue info valguses võib karistus olla pikem, sest tegemist oli kaalutletud tapmisega.
Sokolovi advokaat Aleksandr Potšujev teatas, et ta klient on valmis maksma Ještšenko perele kahjutasu ja tal on siiralt kahju, et naine elu kaotas.
Sokolov oli nii Venemaa Peterburi kui ka Prantsusmaa Sorbonne’i ülikooli dotsent, kelle uurimisteema on Prantsuse keiser Napoleon I ja tema ajastu. Kui tuli teade, et teda kahtlustatakse mõrvas, katkestasid mõlemad ülikoolid temaga töösuhte.
Anastassia Ještšenko oli Sokolovi endine üliõpilane, kes õppis magistrantuuris.
Nad elasid enne naise surma paar aastat koos ja Sokolovi sõnul tahtis ta Ještšenkoga abielluda.
Politsei tabas Sokolovi, kui see üritas joobnuna uputada Peterburi Moika jõkke naise käsi, aga kukkus jõkke ja vajas päästmist.
Oleg Sokolovi tuntakse sellest, et talle meeldis Napoleoniks kehastuda.