Veel süüdistatakse Endlit selles, et tungis naisele kallala ja tõukas ta vastu pliiti ning võttis kannatanud ühe käega kõrist kinni ja kägistas teda. Seeläbi tekitas Endel kannatanule füüsilist valu ja hematoomid kaelale.
Kokkuleppemenetluses mõisteti Endlile tingimisi karistuseks 1 aasta ja kolm kuud vangistust, mida ei viida täide, kui mees kaheaastase katseaja jooksul ei pane teist kuritegu toime.
39-aastane Indrek, kes juba varasemalt on peksmisega politseile silma jäänud, viskas 2018. aasta 5. juunil kella 20.40 paiku oma elukaaslast võtmetega.
Lisaks lõi mees tookord ka oma elukaaslast mitu korda rusikaga näkku. Seeläbi tekitas Indrek oma elukaaslasele suu- ja ninaverejooksu, alumise huule seestpoole marrastuse ja alahuule paistetuse. Kohus mõistis Indrekule karistuseks kaheksa kuud ja kolm päeva vangistust.
Indrekut on varasemalt karistatud purjuspäi autoga sõitmises ning 2016. aastal taotles Indrek enda pankrotti.
2005. aasta augusti alguses tekitas Indrek purjuspäi Tallinnas Kaarli puiestee ja Tõnismäe ristmikul liiklusõnnetuse, mille tulemusena nõudis liikluskindlustuse andja temalt 168 247 kroonise nõude hüvitamist.
Lähisuhtevägivald numbrites
2018. aastal registreeriti Eestis 3607 perevägivallakuritegu, selgub Justiitsministeeriumi koostatud kriminaalpoliitika aastakokkuvõttest.
Võrdlusena võib öelda, et 2017. aastal registreeriti 2632 perevägivalla kuritegu.
69% juhtudest oli 2018. aastal registreeritud perevägivalla toimepanija ohvri praegune või endine partner.
80 protsenti ohvritest on naised.
87 protsenti perevägivalla kuritegude toimepanijatest on mehed.
Veidi enam kui iga kümnes (13%) kuritegu Eestis on perevägivallakuritegu.
Perevägivallakuritegude osakaal kõigist vägivallakuritegudest on 44 protsenti.
Statistikaameti 2017. aasta uuringust selgub, et 15–74-aastastest paarisuhte kogemusega inimestest 74% arvab, et paarisuhtes esinev vägivald on nii levinud, et see on Eesti ühiskonnas probleem. Pool paarisuhtes olijatest on vähemalt korra elu jooksul lähisuhtevägivallaga kokku puutunud. Aastas kogeb üks paar kümnest oma suhtes vägivalda.
Allikas: "Kuritegevus Eesti 2018" Justiitsministeeriumi aastakokkuvõte