Moslem Steven Vihalem: väärtuste erinevustega saab hakkama, tegelema peaks hoopis majandusliku lõhega!

FOTO: Kuvatõmmis «Ringvaatest»

Tänases «Ringvaate» saates oli külas ETV tõsielusarjat «Üle parda» tuntuks saanud moslem Steven Vihalem. Seriaali kokku pandud erinevaid väärtusi kandvate inimestega koos merel seilamine andis Vihalemile inspiratsiooni ja mees kirjutas raamatu «Hirm ja jälestus Egeuse merel.» Lisaks rääkis Vihalem saates, kuidas on Eestis moslemina elada.

Saatejuht Grete Lõbu küsis Vihalemilt, kuidas ta ETV tõsielusarja «Üle parda» sattus?

Vihalem rääkis, et algselt tehti ettepanek seriaalis osalemiseks tema abikaasale Kristile, kes oli beebiootel ja soovitas seetõttu sarja hoopis Steveni.

Tõsielusari pandi kokku põhimõttel, et kindlasti juhtub konflikt - seriaalis osalesid erinevate väärtushinnangutega inimesed, näiteks moslem, feminist ja gay. Sellest tulenevalt pelgas Vihalem, et sarjas saab olema keeruline. 

«Eeldasin, et Ken (Ken Saan) paneb meile korralikult takistusi ette ja kohe algusest läheb kismaks. Esimesed neli päeva oli päris okei,» meenutab Vihalem.

Vihalem lisas: «Tahtsin nullist alustada ja vaadata, kuidas asjad lähevad. Nullist läks skaala aga miinusesse ja kaheteistkümnendal päeval päädiski lõpuks kõvema sõnelusega.»

Grete Lõbu küsis Vihalemilt, kas ta moslemina tajub Eestis muutusi?

Vihalem vastas, et kui ta 2004. aastal võttis vastu islami usu, siis terrorism ja sellest tulenevad teemad olid tagaplaani, kuid nüüd on see järjest tulnud esile. Vihalem ütles, et peamine lõhe millega peaks tegelema, on majanduslik lõhe.

«Väärtushinnangutel põhinevad lõhed on vaatemäng, millega saab hakkama. Tegelema peaks majandusliku lõhega, mis sai alguse Eesti taasiseseisvumisest alates,» rääkis Vihalem.

Tagasi üles