P, 22.05.2022

Sa vaata vaid! Rokikuninganna Tina Turner astus üle pika aja taas suurele lavale

Elu24
Sa vaata vaid! Rokikuninganna Tina Turner astus üle pika aja taas suurele lavale
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments

USA laulja, näitleja ja kaheksakordne Grammy-võitja Tina Turner (79) astus üle pika aja taas lavale, sest New Yorgis esietendus Lunt-Fontanne'i teatris muusikal «Tina».

Muusikal «Tina» pajatab senirääkimata loo lauljanna elu kohta. Kuigi Turner ise muusikalis kaasa ei tee, valmis lavatükk temaga koostöös.

Esietenduse õhtul astus Rokikuningannaks tituleeritud Turner viivuks lavale ja nägi ka 79-aastaselt särav ja elujõuline välja.

Vaata pilte meie galeriist!

Tina Turner (sünninimega Anna Mae Bullock) alustas esinemist 1958. aastal koos Ike Turneriga. Tema kõige suuremad hitid on «What's Love Got to Do with It?», «We Don't Need Another Hero», «Steamy Windows» ja «The Best».

Alates 1994. aastast on ta elanud Šveitsis Zürichi lähedal Küsnachtis järve kaldal asuvas Château Algonquin villas. Tal on maja veel Saksamaal Kölnis, Ühendkuningriigis Londonis, USAs Los Angeleses ja Vahemere ääres Prantsuse Rivieral.

2013. aasta jaanuaris tegi Turner Šveitsi kodakondsuseksami, mis oli saksa keeles ja 22. aprillil 2013. aastal sai temast Šveitsi kodanik. Lauljanna loobus USA kodakondsusest 24. oktoobril 2013, kui täitis Bernis asuvas USA saatkonnas vastavad dokumendid.

2018. aastal leiti Turneri vanem poeg Raymond Craig Turner Los Angeleses Studio Citys asuva koorusmaja korterist surnuna. 

Raymond Craig Turner oli Tina Turneri ja saksofonist Raymond Hilli ühine laps, kes sündis, kui Tina oli vaid 18-aastane. Kui Tina abiellus 1962. aastal muusik Ike Turneriga, adopteeris mees Craigi. 

Ike ja Tina said 1960. aastal ühise poja Ronnie Turneri. Ka adopteeris Tina omakorda Ike’i kaks last, Michaeli ja Ike Jr. Peres kasvas kokku neli poega.

Ike’i ja Tina abielu oli tormiline ja täis vägivalda, nad tarbisid palju alkoholi ja narkootikume. Nad lahutasid abielu 1978. aastal.

2013. aastal abiellus Turner teist korda. Tema abikaasa on plaadifirma juht Erwin Bach (63). 

Märksõnad
Tagasi üles