«Kas just rollist väljuva näitlejaga sarnane, ma päris öelda ei julgeks, aga kindlasti läheb aega, et taas kahe jalaga maa peale tulla,» ütles Süvari.
Marko Kaljuveer: «Olen olnud paljude suurvõitude tunnistajaks, näiteks Erki Noole 2000. aastal Sydneys saadud olümpiakuld või Gerd Kanteri Pekingi olümpiakuld. See on spordi võlu ja valu. Omad võidavad, spordikommentaator on seal juures, vahendab ja intervjueerib. Spordiajakirjaniku boonuseks on olla õigel ajal õiges kohas.»
«Spordivõistluste finaalid on ju sageli õhtusel ajal, seega tavaliselt läheb pärast emotsionaalseid hetki päris kaua aega, enne kui adrenaliin lubab magama jääda. Paraku juhtub sedagi, et need kogetud hetked pole rõõmsalt emotsionaalsed, vaid vastupidi, frustreerivad, kurvad, valusad, pettumuse, ärrituse või viha varjundiga. Ka sellest väljumine võtab aega ning selline meeleseisund nõuab ajakirjanikult samuti keskendumist, et jääda oma töös siiski professionaalseks,» rääkis Süvari.
«Tundeid ei tasu maha suruda, sest lõppude lõpuks on just tunded need, mis kõigil - nii sportlasel, ajakirjanikul kui ka poolehoidjal - on ühised ning nende jagamine aitab seda kogemust ühtemoodi tajuda ja taluda,» ütles Süvari.
Süvari lisas, et Tänaku ja Järevoja võit on ju meie kõigi ühine rõõm ja ilus on näha, kuidas see on nii paljud inimesed kokku liitnud. Õnnelikud on need ajakirjanikud, kes said seda vahendada ja rahvani tuua.
Marko Kaljuveer: «Kümme aastat tagasi osalesin Marko Märtini etappidel ja tegin siis ralliautodega kaasa ka kõik ralli teeninduspunktid. Vahendades spordisündmusi on ajakirjanik kogu protsessi sees ja pärast tööst rampväsinud. Kui spordisündmus peaks lõppema meie sportlaste võiduga, siis see ongi tänu.»
Kaljuveer lisas, et spordikommentaator on vahendajana osaline suures mängus ja see teebki selle töö põnevaks.