Kuninglik dieet: kuninganna Elizabeth II paljastas enda hea vormi saladuse

Kuninganna Elizabeth II.

FOTO: Kirsty O'Connor/PA Wire/PA Images/Scanpix

Kuninganna Elizabeth II (93) on paljastanud enda hea vormi saladuse, poetades selle Buckinghami paleesse pidulikule lõunale kutsutud külalisele, vahendab Daily Mail

Kui varasemalt usuti, et kuninganna Elizabeth II säilitab oma vormi süües toidukordadel vaid väikeseid portsjone, siis nüüd on teada tegelik põhjus.

Pidulikule lõunale kutsutud orgaaniliste juurviljade arendaja Guy Singh-Watson avaldas, et kuninganna tegi aastaid tagasi enda dieedis suure muutuse.

«Ma ei mäleta täpselt, kuidas vestlus diabeedi ning dieedi peale läks, kuid kuninganna tunnistas, et ta ei söö eriti kartuleid,» rääkis Singh-Watson ja lisas üllatunult, et kuningannal on ulatuslikud huvid ja erakordsed teadmised.

Sõbranna.postimees.ee kirjutas eelmisel aastal, et üksinda einestades kuninganna õhtusöögilauda kartulit ei soovi. Nüüd on siis selge, et tegu pole mitte ainult maitse-eelistusega vaid üks osa kuninglikust dieedist.

Kartuliroog. Pilt on illustratiivne.

FOTO: BJÖRN LINDBERG/BILDHUSET/SCANPIX

Kuna kartul on eestlaste toidulaual üpris levinud, siis on selle plussidest ja miinustest räägitud palju. Tänapäevaste teadmiste põhjal on kartul väärtuslik toit, mis sisaldab vitamiine ja tekitab täiskõhu tunde.

Negatiivse poole pealt tuleb välja tuua, et kartul on tärkliserohke ning mõne inimese seedesüsteem võib olla sellele tundlik. Kui kartulirohked toiduvalikud tekitavad ebamugavust, siis tasub sarnaselt kuninganna Elizabeth II-le mõelda koguste vähendamisele.

Tagasi üles