Avalikkuse ette jõudis Whitney Houstoni õõvastav peresaladus, mille ta endaga hauda viis

Legendaarne Whitney Houston

FOTO: Reuters/ScanPix

Superstaar ja laulja Whitney Houston varjas oma elu vältel ema eest õõvastavat saladust, mille ka endaga hauda viis, vahendab Mirror.  

Ülemaailmne superstaar oli kõigest 48 aastane, kui tema surnukeha leiti 11. veebruaril 2012 aastal Beverly Hillsi Hiltoni hotelli vannist. Uurimise käigus selgus, et Houston suri kehast leitud kokaiini, kanepi ja mitmete tablettide surmava koosluse tõttu. 

Whitney't kahtlustati narkootikumide kuritarvitamises juba 1990ndate aastate lõpust saati, tänu naise dramaatilisele kehakaalu langusele, ebastabiilsele käitumisele ja mitmete kontserttuuride ära jätmise tõttu. 

Whitney rääkis avalikult narkootikumide osas suu puhtaks 2009. aastal Oprah Winfrey'le antud intervjuus, kus ta tunnistas, et tema kaalukaotus oli seotud narkootikumide tarvitamisega. 

Kuid legendaarne laulja ei paljastanud terve elu vältel ühte väga traagilist ja tumedat peresaladust- tegemist oli saladusega, mis oli Houstonile terve elu vältel haiget teinud. 

Whitney jagas tumedat saladust ainult ühe inimesega, kelleks oli naise kauaaegne abiline Mary Jones. 

Jones rääkis esmakordselt Kevin Macdonaldiga Whitney'st vändatud dokumentaalfilmis, et Houston paljastas talle valusa tõe oma lapsepõlve kohta, nimelt Whitney't väärkoheldi lapsena.

«Whitney vaatas mulle otsa ja ütles: Mary, mind kasutati noores eas seksuaalselt ära, kuid seda ei teinud mees vaid hoopis naine,» ütles Mary filmis.

«Tal olid pisarad silmis ja ta ütles mulle: Ema ei tea, mida me läbi elasime.»

Mary soovitas Whitney'l väärkohtlemisest emale rääkida, mille peale Whitney oli talle öelnud: «Kui ma räägiksin sellest emale ja paljastaks talle, kes seda tegi, siis ema teeks sellele inimesele midagi halba.»

Mary tõdes, et pisarad veeresid mööda Whitney põski alla ja Mary püüdis superstaari kallistamisega lohutada.

 Ütlesin Whitneyle tookord: «Ühel päeval, kui oled end piisavalt kogunud, pead sellest emale rääkima, see vabastab sind häbi koormast.»

Kuigi Whitney ei avalikustanud oma elu ajal vägivallatseja isikut, siis naise vanem poolvend Gary Garlandon on väitnud, et ahistajaks oli nende nõbu Dee Dee Warwick, kes oli Whitney ema Cissy Houstoni õetütar.

Dee Dee, kes suri 2008. aastal, oli väidetava väärkohtlemise ajal oma 20ndate eluaastate keskel või lõpus.

Mary heitis valgust ka sellele, miks Whitney kunagi emale väärkohtlemisest ei rääkinud, paljastades: «Ma arvan, et tal oli häbi ... ta arvas, et ta tegi midagi, mis pani Dee Dee arvama, et Whitney oli temast seksuaalselt huvitatud.»

Whitney ema Cissy Houston tegi ametliku avalduse, peale dokumentaali eetrisse minekut. 

«Selle avaldusega ei kavatse ma kaitsta, taunida ega vabandada kuriteo toimepanemist,» ütles ta.

«Me ei saa siiski ülehinnata šokki ja õudust, mida perena tunneme, kui usume, et minu õetütar Dee Dee Warwick väärkohtles kahte minu kolmest lapsest. 

Tagasi üles