Kooli esinema kutsutud Palja Porgandi taksokulu tekitas paraja segaduse
Oluliselt täiendatud kell 12.22

Paljas Porgand ehk Merilin Taimre.

FOTO: Madis Sinivee/Postimees

Eile läks liikvele kuvatõmmis internetivestlusest, kus väidetakse, et blogija Paljas Porgand läheb koolilastele loengut pidama ning kogub taksoraha laste taskust. Saku gümnaasium ja Porgand selgitavad juhtunut.

Twitterist läks liikvele kuvatõmmis vestlusest, kus väidetakse, et blogija Paljas Porgand ehk Merilin Taimre läheb neljapäeval kooli 8. klassidele loengut pidama. «Nad (õpilased – toim) pidid kõik 50 senti andma, sest ta tuleb taksoga ja nad peavad ta taksoraha kinni maksma, et ta saaks edasi-tagasi sõita,» kirjutatakse vestluses.

Taimre sõnul tegelikult nii päris polnud. «Tegemist oli heategevusliku üritusega, kus paluti mul osaleda. Kool omalt poolt oli nõus tasuma transpordikulu eest,» selgitas blogija Elu24-le.

Pärast kuvatõmmise nägemist helistas Taimre õpilaste klassijuhatajale, kes ütles, et sõidukulu võetakse klassirahast. «Ta vabandas ette ja taha ja lubas sel teemal homme noortega kommunikeerida,» kinnitas blogija.

Saku gümnaasiumi direktori kohusetäitja Taavi Vilba ütles Elu24-le, et Taimre kutsuti rääkima 8. klassi tervisepäevale. «Ta pidi rääkima tervislikust toitumisest ja selle kajastamisest sotsiaalmeedias. Antud teema kajastamine sotsiaalmeedias kõnetab noori,» selgitas Vilba, miks kutsuti toitumiseksperdi asemel tuntud blogija.

Vilba sõnul olid õpilased sel teemal koostanud küsimused, mis olid õpetajaga läbi arutatud ja õpetaja edastas need esinejale.

Vilba jättis vastamata küsimusele, kas hiljuti depressiooni eitanud ja alternatiivseid rasestumisvastaseid vahendeid propageerinud blogija on sobilik koolilastele loengut pidama.

Tagasi üles