Lääneriikidele, eriti USA-le on aastakümneid olnud pinnuks silmas diktaatorite juhitud islamiriigid ja julmuse poolest kurikuulsate terroriorganisatsioonide liidrid. Neid on otsitud, leitud ja tapetud.
BBC, CNNi ja dw.com uudistest joonistub välja maailma selle sajandi kõige kurikuulsamate islamistide tipp, kust leiame Iraagi eksdiktaator Saddam Husseini, terroriorganisatsiooni Al-Qaeda juhtinud Osama bin Ladeni, Liibüas 42 aastat võimul olnud Muammar Gaddafi ning kurikuulsa terroriorganisatsiooni Islamiriik endise juht Abu Bakr al-Baghdadi.
Seda nelikut ühendab seik, et nad olid vähemal või suuremal määral USA sihikul ning ükski neist pole enam elavate kirjas.
Kõik sa alguse...
SADDAM HUSSEINIST
Saddam Hussein Abd al-Majid al-Tikriti (28. aprill 1937 – 30. detsember 2006) oli 1979– 2003 Iraagi president ja mõjuvõimsa Araabia Taassünni Sotsialistliku Partei ehk Baa'thi partei juhtivliige.
Enne Husseini sündi surid nii tema isa kui ka vend vähki. See tekitas tema emale Sabhale depressiooni, nii et ta tahtis teha aborti ja enesetappu. Pärast sündi kasvas Saddam Hussein oma onu Kharaillah Talfahi peres, sest ema oli depressioonis. Hiljem abiellus ema uuesti ja Hussein sai kolm poolvenda.
Hussein õppis õigusteadust, kuid langes 1957. aastal 20-aastasena ülikoolist välja. Tulevane diktaator astus 1958 Baa'thi parteisse ja hakkas tegelema poliitikaga.
Partei kaotas Iraagis poliitilise positsiooni 1963, kuid juba 1968 oldi taas võimu juures ning partei tõusus oli tähtis roll Husseinil.
Hussein oli eaka presidendist kindrali Ahmed Hassan al-Bakri ajal asepresident, tal oli rohkem võimu kui presidendil. Hussein lõi julgeolekujõud, et hoida ohjes konfliktis olevat valitsust ja relvajõudude.
1970. aastate alguses riigistas Hussein naftatööstuse ja välispangad, mille tagajärel hakkas Iraagi majandus kosuma. Husseini volitused laienesid ja temast sai põhimõtteliselt riigi esimene mees.