Eesti Muusikaauhinnad 2020

Pildid ja video: politseinikud kasutasid klounimaskis ja noaga röövli vastu taserit

Ühendkuningriigis Coventrys üritas klounimaskis ja noaga vehkinud röövel saada McDonald'si kassast raha, ähvardades töötajad tappa.

Ilma kindla elukoha ja tööta 41-aastane Zachery Ryan hüppas üle leti, surudes noa 28-aastasele mänedžerile vastu kõhtu, teatab coventrytelegraph.net.

Klounimaski kandnud Zachery Ryan üritas McDonald'sist raha röövida

FOTO: SWNS/ScanPix

Kuid röövel tegi valearvestuse, sest mõni hetk varem olid McDonald'sisse sisenenud kaks West Midlandsi politseinikku, et juua kohvi.

Korrakaitsjad läksid töötajatele appi, kasutades Ryani vastu taserit, mille tõttu ta söögikoha põrandale vajus. Politseinikud panid mehe käed raudu ja võtsid kaasa.

Warwicki kohus mõistis Ryanile raharöövikatse eest viie aasta pikkuse vangistuse ning veel kolm aastat katseaega.

McDonald'si mänedžer ei soovinud oma isikut avaldada, kuid tänas, et politseinikud ta elu päästsid.

Mehe sõnul oli kesköö ja ta oli vahetust lõpetamas, kui röövel söögikohta sisenes ja ta pidi kurjategijaga silmitsi seisma.

Ta lisas, et kõik juhtus kiiresti ja järsku oli läikiv nuga vastu ta kõhtu.

«Ta ähvardas mind noaga ja nõudis raha. Ütlesin, et meil ei ole kassas just palju raha. Röövel sai vihaseks, kuid ma üritasin aega võita öeldes, et lähen kontorisse, kus on veel raha. Teadsin, et tegemist on olukorraga võitle või põgene,» meenutas mänedžer.

Kui ta oli röövlile selja keeranud, olid järsku kaks politseinikku kohal, kes kasutasid Ryani vastu elektrišokirelva.

«See juhtus sekunditega. Ühel hetkel hoidis kurjategija nuga vastu minu keha ja teisel hetkel oli ta uimasena põrandal. Ma ei saanud aru, kust politseinikud välja hüppasid. See oli ideaalne ajastatus, kuid minu silmis ka ime,» jätkas mees.

Politseinikud kasutasid McDonald'sist raha röövida tahtnud Zachary Ryani vastu elektrišokirelva

FOTO: SWNS/ScanPix

Mänedžeri sõnul on ta neile kahele juhuslikult MacDonald'sisse sattunud politseinikule väga tänulik ning nad on alati oodatud nende juurde kohvitama ja sööma.

West Midlandsi juhtivpolitsenik Kat Sibley sõnas, et Ryani tabanud kaks politseinikku olid keskõises patrullis ja läksid kohvi ostma, olles õigel ajal õiges kohas.

«Õnneks ei saanud selles juhtumis keegi vigastada ja röövel sai karistada,» lisas Sibley.

McDonald'si turvakaamera salvestas röövikatse ja politseinike tegutsemise.