STAARI SAATUS Kuidas karjäär maha mängida ehk kuhu kadus «Videviku» saaga libahunt Taylor Lautner? (1)

Fännid tervitamas Taylor Lautnerit 2011. aastal MTV Movie Awardsil Foto: MARIO ANZUONI/Reuters/Scanpix
Liina Suvi Ristoja
, Apollo Kinoportaali toimetaja
Copy

«Videviku» fantaasiasaaga fenomenaalne edu, mis sai kinoekraanidel stardi 2008. aastal ning raamatupoodides juba varemgi, lükkas hoo sisse nii Robert Pattinsoni kui ka Kristen Stewarti karjäärile. Tõsi, nemad olid ka loo peategelased, armunud paarike, kellele sai osaks erakordne saatus. Küll aga polnuks romanss täielik armukolmnurgata, mille üks osapooli on aga justkui pildilt sootuks kadunud. Mis sai kadestamisväärsete kõhulihastega libahunt Jacobit kehastanud Taylor Lautnerist?

Taylor Lautner 2011. aastal «Videvik: Koidukuma – Osa 1» esilinastusel
Taylor Lautner 2011. aastal «Videvik: Koidukuma – Osa 1» esilinastusel Foto: MARIO ANZUONI/REUTERS/Scanpix

Alguses paistis kõik justkui paljutõotav: juba 6-aastaselt karate ja näitlemisega alustanud eksootilise välimusega Taylor tõusis 2010. aastaks üheks enimtasustatud teismeliseks näitlejaks, käis kohtamas Taylor Swiftiga, kaunistas meesteajakirjade esikaasi ning figureeris seal rannakehaideaalina ning õigupoolest paistis, et sündinud on veelgi suurem staar kui Robert Pattinson.

Värskelt kuulsust nautivad Taylor Lautner, Kristen Stewart ja Robert Pattinson 2009. aastal
Värskelt kuulsust nautivad Taylor Lautner, Kristen Stewart ja Robert Pattinson 2009. aastal Foto: Chris Pizzello/AP/Scanpix

Ometi jäidki «Videviku» filmid noormehe laeks Hollywoodiks ning tänaseks 28-aastasel Lautneril pole õnnestunud end karjääri mõttes kindlale edukursile seada. Miks asjalood nii läksid, on filmifännide ja pressi poolt spekuleeritud palju, ning jõutud ka üsna vettpidavatele järeldustele.

Taylor Lautner lastefilmis «Haipoisi ja laavatüdruku seiklused» (2005)
Taylor Lautner lastefilmis «Haipoisi ja laavatüdruku seiklused» (2005) Foto: IMDB

Nii Pattinson kui ka Stewart pidid kurja vaeva nägema, et keegi neid küll eduka, ent siiski kerglaseks peetud rolli tagant näitlejana üles leiaks. Nad mõlemad kasutasid sama taktikat ning otsisid ja võtsid juba frantsiisiga seotud olemise ajal vastu silmapaistvaid ja sügavamaid filmirolle, mis aitaksid talenti demonstreerida. 

Kristen Stewart ja Taylor Lautner filmis «Videviku saaga: Noorkuu» (2009)
Kristen Stewart ja Taylor Lautner filmis «Videviku saaga: Noorkuu» (2009) Foto: IMDB

Veidi kergematele ehk n-ö rahvafilmidele suuna võtnud ning rohkem märuli- ja komöödiatähe tulevikust unistanud Lautneril paraku õnnestus enne saaga lõppu 2012. aastal teha vaid väike roll «Valentinipäevas» (2010) ning üles astuda viletsas ja läbikukkunud märulis «Abduction» (2011).

Taylor Lautner ja Lily Collins põnevikus «Abduction» (2011)
Taylor Lautner ja Lily Collins põnevikus «Abduction» (2011) Foto: IMDB

Tuleb välja, et niisuguse filmi juurest nagu «Videvik» on – vastupidiselt ootustele – väga raske edasi liikuda ning mängu tulevad ka majanduslikud nüansid. Eriti kui sinu uuest filmist ilmneb, et sa polegi eriti hea näitleja... Just nii juhtus Lautneriga, kelle märuliroll oli sedavõrd kehv, et Hollywoodi produtsendid otsustasid, et ta lihtsalt pole väärt palka, mida ta suure staarina küsis. «Abductioni» eest nõudis Lautner 5 miljonit dollarit ning tema agendid olid varmad kinnitama, et tegu on uue superstaariga. Filmi häving ja Lautneri nigel etteaste aga ei pidurdanud näitleja ning tema agentide palgasoove, mis kerkisid juba 7,5 miljoni ja sealt 10 miljoni peale.

Taylor Lautner filmis «Grown Ups 2» (2013)
Taylor Lautner filmis «Grown Ups 2» (2013) Foto: IMDB

Kaotades ühe rolli teise järel, sai endine libahunt uue suurema rolli alles neli aastat hiljem («Tracers»), mis küll võimaldas näidata võimekat füüsist, ent ei leidnud isegi levitajat ja teenis ülemaailmselt vaid 2,8 miljonit dollarit. Paar aastat hiljem näis, et head suhted Adam Sandleriga võiksid Lautneri päästa ning nii proovis ta kätt koomikuna Sandleri filmides «Grown-Ups 2» ja «The Ridiculous Six». Paraku ei olnud need just Sandlerigi parimad ajad ning viimane nimetatud film teenis Rotten Tomatoeses ennekuulmatult madala ehk 0-protsendilise heakskiidu.

Taylor Lautner Adam Sandleri kehva kriitikat saanud komöödias «The Ridiculous 6» (2015)
Taylor Lautner Adam Sandleri kehva kriitikat saanud komöödias «The Ridiculous 6» (2015) Foto: IMDB

Üks häving järgnes teisele ning paistis, et säravalt alanud karjäärist on saanud vesiliiv, kus on võimalik edasi rapsides vaid kiiremini põhja vajuda. Küll aga paistis halbade filmide rodu metsast läbi üks ootamatu valguskiir: BBC komöödiaseriaal «Cuckoo», mille kiitsid heaks nii televaatajad kui ka kriitikud.

Taylor Lautner Briti komöödiaseriaalis «Cuckoo», kus kehastas 2014–2018 veidi kohtlast perepoega
Taylor Lautner Briti komöödiaseriaalis «Cuckoo», kus kehastas 2014–2018 veidi kohtlast perepoega Foto: IMDB

Nii kummaline kui see ka pole, siis selgus, et Lautneri parimaks rolliks on asendada seriaalis Andy Sambergi, kes sarjas tema isaks kirjutati. Lautner mängis sarjas mitu hooaega ning võlus vaatajad täielikult. Kes oleks võinud arvata, et peamiselt särgi seljast tõmbamises oskuslikul märulistaarihakatisel on annet briti huumori peale!

Briti koomik Russell Brand ning «Videviku» näitlejad Robert Pattinson, Taylor Lautner ja Kristen Stewart
Briti koomik Russell Brand ning «Videviku» näitlejad Robert Pattinson, Taylor Lautner ja Kristen Stewart Foto: MARIO ANZUONI/REUTERS/Scanpix

Tagantjärele on küll pisut nukker näha, et nii paljutõotava noore näitleja profiil juhtivas filmiportaalis Rotten Tomatoes koosneb roheliste häbiplekkide rodust, kuid ärgem heitkem meelt! Vähemasti ilmneb Lautneri sotsiaalmeediast, et eraelus läheb tal hästi ning noormees naudib elu täiel rinnal, olles leidnud endale nimekaimust kallima. Õnneks sai «Videviku» teenistus ka piisavalt kopsakas (näitleja väärtuseks hinnatakse tänagi veel 40 miljonit dollarit) ning 28-aastasena on noormehel veel terve elu ees. Seega, kui ta oma kaarte õigesti mängib, siis küllap leiab ka tagasitee kuulsuste alleele. 

Taylor Lautneri fännid
Taylor Lautneri fännid Foto: NIVIERE/SIPA/Scanpix
Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles