Instagram keelustab ilukirurgiat propageerivad filtrid

Kirurgia. Pilt on illustreeriv.

FOTO: SCANPIX

Kõik, kes on meeleldi kasutanud Instagramis plastilist kirurgiat jäljendavaid filtreid, et oma nägu täiuslikuks tuunida, peavad nüüd pettuma, sest see lõbu saab nüüd läbi, vahendab Insider.com

Instagrami tarbeks nägu moonutavaid filtreid tootev ettevõte Spark AR on teatanud, et nad eemaldavad Instagrami efektigaleriist kõik plastilise kirurgiaga seotud filtrid ja tulevikus lükkavad uued ilukirurgiaga seotud efektide heakskiitmise teadma ajani edasi. 

Ettevõte selgitas Facebooki postituses: «Praegu ei saa me uue poliitika juurutamise kohta täpset ajakava anda, kuid jagame avalikkusega teateid nii kiiresti kui võimalik.»

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @filtrogram on

Ettevõtte poolne teade tuleb viis kuud pärast seda, kui The Huffington Posti uuringust selgus, et sotsiaalmeedial on väga tugev mõju sellele, kuidas noored oma välimust tajuvad ja hindavad.

Plastilise kirurgia spetsialist Dr. Patrick Byrne ütles CNN-ile, et osaliselt on noorte seas huvi ilukirurgia vastu suurenenud ja see on tingitud sellest, et inimesed näevad oma nägu tänu sotsiaalmeedia kasutamisele ja ennekate tegemisele sagedamini kui kunagi varem ja pole enam rahul sellega, mis neile kaamerast vastu vaatab. 

Dr. Byrne ütles intervjuus: «Muidugi võrdelesid inimesed ennast ka paberväljaannetes olnud modellidega, kuid siis visati piltidele korraks pilk peale ja päeva jooksul hoopis unustati ajakirjades nähtud pildid ära.»

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

fix me filter just out - come live your plastic surgery fantasy

A post shared by DANIEL MOONEY (@danielmooney) on

«Nüüd oleme ajastus, kus tänu sotsiaalmeediale puutuvad inimesed omaenda näopildiga  kokku tuhandeid kordi aastas,» lisas Dr. Byrne.

Samas artiklis juhtis CNN tähelepanu ka sellele, et noorte seas on ilukirurgi juurde minek muutunud sagedamaks ja kirurgi juurde minnakse konkreetsete soovidega, näiteks on populaarsust kogunud nina- ja näo asümmeetria korrigeerimine.

Kindlasti on õli tulle visanud ka pidevalt täiuslikuks filtreeritud nägudega kuulsused, kes sotsiaalmeediarakenduste nagu Instagram ja Snapchati vahendusel jagavad endast rohkesti pilte, kus filtrid on nende näojooned suisa liialdavalt täiuslikuks tuuninud.

Tagasi üles