Ajaloolises draamas «Voolusõda» hakkab Edisoni ja Tesla vahel sädemeid lendama

Spekter
Copy
«Voolusõda»
«Voolusõda» Foto: IMDB

6. detsembril esilinastub Eesti kinodes ajalooline draama «Voolusõda» (The Current War), mis kujutab endast pilguheitu 19. sajandi lõpu suursündmustele. 

Film jutustab kolme geeniuse, Thomas Edisoni (Benedict Cumberbatch), Nikola Tesla (Nicholas Hoult) ja George Westinghouse'i (Michael Shannon) intellektuaalsest mõõduvõtust, mis nõudis tohutut vaimujõudu. Elektrienergia tootmise võimaluste pärast algas karm võistlus, mis lõppes alles 2007. aastal.

Näitlejad Michael Shannon, Benedict Cumberbatch, Tuppence Middleton ja režissöör Alfonso Gomez-Rejon «Voolusõja» esilinastusel
Näitlejad Michael Shannon, Benedict Cumberbatch, Tuppence Middleton ja režissöör Alfonso Gomez-Rejon «Voolusõja» esilinastusel Foto: Scanpix

Ameerika on suurte avastuste koidikul. Leiutajate intrigeeriv vastasseis kõrgile ja enesekindlale Thomas Edisonile on jõudnud viimse piirini. Edison häbimärgistab halastamatult Teslat ja Westinghouse'i. Ta laseb ajalehtedes avaldada kompromiteerivaid artikleid nende eraelu kohta, ei põrka tagasi alusetutest süüdistustest ega isegi sabotaažist.

Need mehed on nagu jonnakad lapsed, kes kaklevad ja loobivad üksteist mänguasjadega, mis siis, et üks neist on suurtööstur ja teine väljapaistev insener. Nad vaidlevad selle üle, kelle elektrivool on parem. Neile pole tähtsad põhimõtted, vaid miljardilised sissetulekud ja võim.

Neil kõigil tuleb ohverdada kõige kallim ja loobuda harjunud asjadest. Kes ei suuda vastu pidada, on mängust väljas. Ent see mäng väärib küünlaid.

Kuidas panna maailm oma ideesse uskuma? Kuidas hoida õnne keset auahnet rikkuse- ja kuulsusejahti? Kuidas tõestada, et ainult sina suudad maailma valgustada?

Draama süžee näib vaid esmapilgul veidi vanamoelisena – tegelikult on see äärmiselt tänapäevane lugu ja sümboliseerib neidsamu vaimseid lahinguid ja emotsionaalseid vapustusi, mis leiavad praeguselgi ajal aset näiteks Silicon Valleys.

Apollo Kinodes alates 6. detsembrist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tagasi üles