Galerii: Kaie Kõrb klaarib suhteid poksiringis

9. jaanuaril esietendus Vene Teatri väikeses saalis Mai Murdmaa lavastatud "Surmatants", mille peaosas priimabaleriin Kaie Kõrb. Kõrvalosades Viesturs Jansons ja Ruslan Stepanov.

FOTO: Jelena Rudi

Reedesel esietendusel Vene Teatri väikeses saalis sai pärast aastaid kestnud pausi näha taas ballettisussides Kaie Kõrbi. Tantsudraama «Surmatants» on lavastanud koreograaf Mai Murdmaa ning seal on miksitud kokku ballett, dialoog ja videoinstallatsioon.

«Surmatants» on draama, kus käib raevukas võitlus mehe ja naise vahel. Edgar (Ruslan Stepanov) on tegev teatrimaailmas ning Alice (Kaie Kõrb) sõimab teda andetuks koreograafiks. Samas on tantsijanna ise endiselt kinni oma kunagi tantsitud suurrollides.

Lavastuses on ohtralt kasutatud videolõike Kaie Kõrbi kunagi tantsitud rollidest. Lavastuses peegeldub pea kogu priimabaleriini tantsukarjäär.

Muusika on Sandor Kallosi variatsioonidest Saint-Saénsi teose «Luik» teemadel. Osades tantsivad Kaie Kõrbile lisaks veel Viesturs Jansons ja Ruslan Stepanov teatrist Vanemuine.

«Surmatantsu» publikumenu on meeletu, sest etendused on välja müüdud kuni märtsikuuni.

Vaata pildigaleriid eelesietendusest!