«Vanamehe filmi» tegijad räägivad ära: Miks Vanamees nii kole on ja kas ta on ikka anatoomiliselt korrektne?

Liina Suvi Ristoja
, Apollo Kinoportaali toimetaja
Copy

Pööraselt naljakas «Vanamehe film» on tänaseks rõõmustanud juba 70 000 kinosõpra, ent nii mõndagi on linaloost veel teadmata. Kinoportaal kohtus filmi režissööride ja stsenaristide Oskar Lehemaa ja Mikk Mägiga ning lasi neil lähemalt tutvustada filmi nukke. 

Kes tahab nukke elusuuruses näha, siis «Vanamehe filmi» tegelaste näitus on üleval Tallinnas Apollo Kino Ülemistes.Nüüd on müügil ka vahva Vanamehe mäng ning samuti Vanamehe minifiguur.

Oskar Lehemaa ja Mikk Mägi kirjutatud ja lavastatud lugu algab filmis sellest, kui lapšelapsed tulevad suveks maale Vanamehele külla. Idüllilisest suvepuhkusest vanaiša juures on asi kaugel, sest Vanamees ruunab karmi maatööga nii lapsi kui ka oma lüpsilehma. Jõmpšikad ei mõista maaelu kombeid ja põhjustavad hinnatud lehma põgenemise. Nüüd on Vanamehel ja lastel aega 24 tundi, et lehm üleš leida ja udar kahjutuks teha, sest nagu me kõik teame – üle ööpäeva lüpsmata udar plahvatab ja põhjustab hirmsa piimatuumakatastroofi! Sellel teekonnal seisavad meie kangelased silmitsi maaelu põlgavate hipsteritega, iidselt targa Puujumalaga, meeleheitel saekaatrimeestega, kõhukinnisuse käes vaevleva karuga ning lehma surma himustava Piimavanaga. 

Vanamehele hääle andnud Mikk Mägi ütleb: «Pange ennast valmis lauda-eepikaks! «Vanamehe film» murrab välja sketšide raamidest: suure ekraani jaoks oleme Vanamehe maailma väga suureks ehitanud. Võtsime Vanamehe multikast tuntud absurdsed tegelased ja tahumatu huumori ning lisasime sellele kinolinale väärilise loo. Usume, et seikluse skaala on kindlasti kinokülastajale meeldivaks üllatuseks.» 

Küsimusele, kes on Vanamees, vastavad autorid, et ta on heatahtlikult vastutustundetu elumees, kes armastab oma lauta ning piimabišnušit.

«Vanamehe filmi» vaataja ei pea autorite kinnitusel olema olnud pikaaegne Vanamehe fänn, et filmis toimuvat mõista või sellele kaasa elada – film on mõeldud kõigile, kes peavad lugu äkilisest huumorist ja tempokast astumisest. «See film on šulle, mulle, meile kõigile ja Eešti rahvale!»

Tegelaskujudele annavad oma hääled Mikk Mägi, Jan Uuspõld, Märt Avandi, Indrek Ojari, Mart Kukk, Kristjan Lüüs, Jaagup Kreem ja paljud teised. Filmi tootjateks on BOP! Animation ja Apollo Film Productions.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tagasi üles