Inglanna Margaret Ford avaldas 93-aastaselt ajalooromaani, mis põhineb armastuskirjadel, mida ta oma armastatuga Teise maailmasõja ajal vahetas.
633 ARMASTUSKIRJA HILJEM: oma sõjaaegse armuloo avaldanud 93-aastasest naisest sai maailma vanim romaanikirjanik
Margaret Fordi raamat «A Daughter's Choice» põhineb 633 armastuskirjal, mida ta abikaasa Jimiga vahetas, kui mees rindel oli.
Raamatu sündmustik hakkab hargnema 1926. aastal ning lõppeb, kui ta 1946. aastal Jimiga abiellub. «See on hämmastav, et minu lugu nüüd väljas on,» sõnas Margaret.
«Lugu põhineb minu abikaasa 633 kirjal,» selgitas Margaret, kelle sõnul kirjutas mees talle eemal olles kolm kirja päevas.
«Need kirjad on endiselt minu jaoks väga olulised, need on väga erilised.»
Raamat, mida Margaret kirjutas kolm aastat, räägib sellest, kuidas ta Teise maailmasõja lõpupoole Jimiga kohtus, kui mees lasti korraks Birmast tagasi koju puhkusele.
Nimelt oli Teise maailmasõja käigus Jaapan Birma okupeerinud, ent pärast sõja lõppu vallutasid britid selle tagasi.
«Ma olin tantsimas, kui nägin Jimi sisse jalutamas. Me hakkasime rääkima ja saime väga hästi läbi.»
Kuigi raamat keskendub Margareti ja Jimi suhtele, räägib see ka Margareti suhtest ameeriklasest sõjaväearsti Hankiga. Suhe purunes, kuna naine ei tahtnud koos temaga USAsse kolida.
Pärast Jimiga abiellumist järgnes naine mehele nii Singapuri kui Egiptusesse. Kui Jim 2013. aastal suri, otsustaski Margaret teha kokkuvõtte nende koosveedetud ajast.
«A Daughter's Choice» raamatu avaldamisega sai 93-aastastest Margaret Fordist maailma kõige vanem romaanikirjanik.