Joaquin Phoenix tegi kõikidele «Jokkeri» tiimi liikmetele hirmus laheda kingituse

Liina Suvi Ristoja
, Apollo Kinoportaali toimetaja
Copy
Joaquin Phoenix filmis «Jokker»
Joaquin Phoenix filmis «Jokker» Foto: Niko Tavernise / AP / Scanpix

Hetkel maailma edukaima filmi «Jokker» peaosatäitja Joaquin Phoenix on lahe mees – filmistaar üllatas kogu filmitiimi omapärase kingitusega, mida elu lõpuni suveniirikollektsioonis hoida.

Kuuldus kingitusest hakkas levima Redditi keskkonnas, kus end üheks filmi valgusmeeskonna liikmeks nimetanud inimene kirjeldas oma tööd «Jokkeri» võttel ning kommentaarides ka Phoenixi kingitust, vahendab Insider. Kuigi tänaseks on teade (spekuleeritakse, et filmistuudio korraldusel) maha korjatud, siis salvestus foto jutu algatanud meeskonnaliikmest ühe ettenägeliku kasutaja poolt ikkagi. Foto all aga võis välja lugeda, et Phoenix olla tiimi liikmeid üllatanud personaalsete kingitustega, milleks oli Jokkeri märkmik: samasugune nagu filmiski näeb. Kui Jokker tegi linaloos taskuraamatusse ülestähendusi sellest, kuidas olla parem koomik, ning talletas sinna oma naljavisandid, siis Phoenixi kingitud märkimikesse olevat olnud kirjutatud midagi muud. 

«See märkmik oli täpselt nagu filmis, aga sinna oli sisse kirjutatud kõiksugu jama meie filmi kohta, et kui halb see tuleb ja et see on kõik meie süü,» kirjeldas valgustaja. «Tegemist oli selgelt naljaga ning see on parim kingitus, mille oma karjääri jooksul saanud olen!»

Phoenixi «kivi kotti/nael kummi/okas kurku» tüüpi musta huumoriga vürtsitatud nali omas ilmselt mõju – Batmani põlisvaenlase eluloofilm on juba kinodes teeninud üle poole miljardi dollari, tõustes vaid kahe napi nädalaga aasta enimteeninud filmide esikümnesse ning olles Warner Brosi aasta edukaim projekt. Filmiportaalis IMDB tõusis film ajaloo parimate filmide 12. kohale, jäädes siiski alla seni parimale Batmani-filmile: Christopher Nolani «Pimeduse rüütlile» (2008), mille 4. koht auväärses pingereas võlgneb suuresti tänu Heath Ledgeri postuumse Oscari teeninud Jokkeri-rollile.

Joaquin Phoenix filmis «Jokker»
Joaquin Phoenix filmis «Jokker» Foto: IMDB

Warner Bros. Picturesi filmis «Jokker» kehastab samanimelist peategelast Oscarile kandideerinud Joaquin Phoenix, kelle kõrval saab näha ka Oscari võitjat Robert De Nirot. Filmi lavastaja, produtsent ja kaasstsenarist on Oscarile kandideerinud Todd Phillips.

«Jokkeri» keskmes on ikooniline põhivaenlane ning tegu on seni kinoekraanidele jõudmata algupärase ja iseseisva looga. Phillips mitte ainult ei uuri süvitsi ühiskonnast kõrvale heidetud meest Arthur Flecki (Phoenix), vaid räägib üldisemalt hoiatava loo.

Apollo Kinodes alates 4. oktoobrist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles