Mart Sanderi õudukas «Kõhedad muinaslood» toob ekraanile natsid, näkid, deemonid ja mõrvamüsteeriumi

Spekter
Copy
Kadri Rämmeld filmis «Kõhedad muinaslood»
Kadri Rämmeld filmis «Kõhedad muinaslood» Foto: Kuvatõmmis

Alates 13. detsembrist saab kinoekraanil näha hiljuti teles seriaaliga «Litsid» laineid löönud režissööri ja kirjaniku Mart Sanderi filmi «Kõhedad muinaslood».

 

Mart Sanderi rahvusvaheliselt tunnustatud lühifilmidest koosnev antoloogia toob vaatajani kõhedaid lugusid minevikust ja tulevikust, armastusest ja hirmust, reaalsest ilmast ja teispoolsusest. Mängulises ja kaasamõtlemist pakkuvas fantaasiafilmis osaleb suur hulk eesti tippnäitlejaid.

Deemonlik jutustaja räägib meile neli muinasjuttu täiskasvanuile. Esimeses loos «Tegelikult» ristuvad öises mahajäätud hotellis kolme inimese teed, kes näikse jagavat nii minevikku kui ka olevikku. Ohtralt rahvusvahelisi preemiaid võitnud filmis mängivad Jekaterina Novosjolova («Litsid»), Toomas Kolk («Litsid») ja filmi autor Mart Sander.

Teises loos «Üksilduse allikas» armub noor külapoiss Hans (filmidebüüdi tegev Ott Salla) salapärasesse hiieallikas elavasse näkki (Lisette Pomerans, «Litsid») ning otsustab ta armastuse jõuga iidsest needusest päästa. Kaasa teevad Liisa Linhein («Litsid»), Ain Mäeots («1944») ja teised. Oma comeback'i suurel ekraanil teeb vanameister Väino Puura («Siin me oleme!»).

«Peiteaeg» on ulmesugemetega lugu kahest uurijast (Mart Müürisepp, «Vasaku jala reede» ja Tanel Saar, «Mina olin siin»), kes üritavad jõuda selgusele teise maailmasõja aegse natside uurimiskeskuse saladustes. Filmis teevad kaasa Toomas Kolk («Litsid»), Lauri Pedaja («Ühikarotid») ja erikülalisena Merle Palmiste («Litsid»).

Viimane novell «Kammerteener on süüdi» on musta huumoriga vürtsitatud agathachristielik mõrvalugu, kus kammerteenri osaks on paljastada õhtusöögi käigus mõrvarid. Peaosades Kadri Rämmeld («Kättemaksukontor»), Vahur-Paul Põldma («Põrgu Jaan») ja režissöör Mart Sander ise. Film sobib vaatamiseks kõigile, kes armastavad maagilist realismi ning naudivad nuputamist ja mõistatuste lahendamist.

Apollo Kinodes alates 13. detsembrist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.
 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles