P, 28.05.2023

Dave Benton räägib esimest korda raskest haigusest: ma ei sooviks midagi sellist isegi oma vaenlastele

Elu24
Facebook Twitter
Comments
Dave Benton Eesti Laul 2019, peaproovis koos tütrega.
Dave Benton Eesti Laul 2019, peaproovis koos tütrega. Foto: EESTI MEEDIA/SCANPIX

Armastatud muusik Dave Benton (68) avaldas «Pealtnägija» saates, et on elanud aastaid raske haigusega, mis on talle talle peaaegu elu maksma läinud.

Tänases «Pealtnägija» saates tuli avalikuks, et Eurovisiooni lauluvõistluse võitnud muusik Dave Benton on aastaid võidelnud raske haigusega. Aastaid on meediast läbi käinud vihjed laulja kehvast tervisest, kuid avalikkus ei teadnud, kui kriitiline olukord tegelikult oli. Kolm kuud tagasi tehti muusikule neerusiirdamine.

«Pealtnägijale» antud intervjuus, räägib Arubal sündinud laulja esmakordselt, et tema keha andis talle märku, et midagi on valesti juba mõned nädalad peale 2001. aastal Kopenhaagenis võidetut Eurovisiooni lauluvõistlust. «Arvan, et see juhtus paar nädalat pärast Eurovisiooni võitu. Siis ma tõesti tundsin, et mul on tõsine viirus kallal,» lausus mees saates.

Kuid mees tegi Eurovisioonilt naastes tööd edasi. «Ma mäletan, et oli nädalavahetus ja ma pidin Pärnus esinema. Ma tundsin, et ma ei suuda lavale minna,» kirjeldas Benton.

Mees toimetati toona raskes seisus haiglasse, kus tuvastati, et kehva tervise taga on neerupuudulikkus, mille tõttu ei väljunud mehe kehast mürgised jääkained. Seejärel tehti muusikule neeruasendusravi ehk dialüüs. Ravi oli edukas ja mehe neerud hakkasid uuesti tööle ja vahepealsetel aastatel suuremaid tagasilööke ei esinenud. 

«Ma ei sooviks midagi sellist isegi oma vaenlastele,» sõnas Dave, kes sellegipoolest 2019. aasta mais, paar kuud peale tütre Sissi toetamist Eurovisiooni eelvoorus, pandi neerusiirdamise ootenimekirja.  

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles