E, 20.03.2023

Kuopio mõõgarünnakus hukkunud ukrainlanna läks Soome eestlasest kallima pärast

Inna-Katrin Hein
Kuopio mõõgarünnakus hukkunud ukrainlanna läks Soome eestlasest kallima pärast
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Politseilint Kuopio Savo kutsekooli juures, kus toimus 1. oktoobril mõõgarünnak
Politseilint Kuopio Savo kutsekooli juures, kus toimus 1. oktoobril mõõgarünnak Foto: EPA/Scanpix

Soome Kuopio kutsekoolis toimunud mõõgarünnakus hukkunud ukrainlanna Anna kolis Soome ja asus seal õppima oma eestlasest kallima tõttu.

Naise tuttavate sõnul saabus ta Ukrainast Harkivist Soome 2017, saades võimaluse õpinguteks ja paremaks eluks, teatab mtv.fi.

Ukrainlannat tundnud Karolina Skrõpnitšenko andmetel oli ta mees eestlane ja neil ei olnud lapsi.

Soomes Helsingis asuv Ukraina saatkond avaldas pärast naise hukkumist, et ta oli sündinud 1996. aastal Ukrainas ja oli abielus ühe Euroopa Liitu kuuluva riigi kodanikuga, kuid ei täpsustatud, millise riigi kodanikuga. Arvatavalt oli see Eesti kodanik.

Ukraina uudistekanal 1plus1 intervjueeris Kuopios inimesi, kes ukrainlannat tundsid ning nende sõnul oli Anna optimistlik ja tore inimene. «Ta oli tark ja sõbralik, iialgi ei öelnud kellegi kohta halvasti. Ta oli väga positiivne. Ma ei saa aru, miks ta hukkuma pidi,» sõnas koos Annaga Kuopios Savo kutsekoolis õppinud ukrainlane Oleksander Išakov.

Išakov kinnitas, et ukrainlanna ja ta eestlasest kallim abiellusid Soomes. «Nad olid õnnelikud ja reisisid palju koos,» lisas mees.

Rünnak Kuopio Savo kutsekoolis leidis aset 1. oktoobril. Selles hukkus üks ja sai vigastada 10 inimest. Kannatada saanute vanus jäi 15 ja 50 eluaasta vahele.

Politsei Kuopios Savo kutsekooli juures, kus 1. oktoobril leidis aset mõõgarünnak
Politsei Kuopios Savo kutsekooli juures, kus 1. oktoobril leidis aset mõõgarünnak Foto: Hannu Rainamo via www.imago-images.de / imago images/Lehtikuva/Scanpix

Kohaliku meedia andmetel oli ründaja sama kooli õpilane, kui 1994. aastal sündinud Joel Otto Akusti Marin, kes oli pärit Siilinjärvilt. Ta õppis merkonoomiks ehk kaubandusspetsialistiks. 

Politsei haavas ründajat, mille tõttu ta vajas haiglaravi. Ta oli haiglas ja on seni vahi all ning talle esitati süüdistus mõrvas ja mõrvakatsetes.

Kuopio Savo kutsekoolis õpib umbes 600 õpilast ja seal on 40 õpetajat.

Soome meedia teatel ei kasuta kutsekool enam rünnakukohaks olnud klassiruumi õppetööks, kuna õpilased ei julge seal olla. See plaanitakse renoveerida, et ka edaspidi saaks seal õppetöö toimuda.

Politsei Kuopios Savo kutsekooli juures. Seal toimus 1. oktoobril mõõgarünnak, milles hukkus üks ja sai vigastada kümme inimest
Politsei Kuopios Savo kutsekooli juures. Seal toimus 1. oktoobril mõõgarünnak, milles hukkus üks ja sai vigastada kümme inimest Foto: Vesa Moilanen via www.imago-images.de / imago images/Lehtikuva/Scanpix
Märksõnad
Tagasi üles