Teleajakirjanik Mihkel Kärmas on «Pealtnägijat» vedanud juba kakskümmend aastat. Sedapuhku rääkis Elu24 Kärmasega, kes ise tihti intervjueeritava rolli ei satu, mehe tööst ja uuris, mida teeks ta pärast «Pealtnägija» lõppu ning kas teletöö on aastate jooksul ka rikkuse majja toonud?
Sa ei ole ise väga tihti intervjueeritava rollis. Kas oled kahekümne aasta jooksul hinnanguliselt kokku lugenud, kui palju lugusid oled ise toimetanud ja teinud?
Oi, seda on võimatu lugeda. Ma olen küll kõva arhiveerija ja tallele panija, idee järgi peaksid olema vähemalt valdav osa kõikidest nendest lugudest, mis ma ise olen teinud, alles ühel või teisel kujul. Kui sinna veel juurde liita, kui palju olen ma toimetanud lugusid eriti «Pealtnägijas», siis räägime ikkagi tuhandetest ja tuhandetest lugudest.
Kui minu statistika alt ei vea, selleks, et anda ettekujutus mastaapidest, siis sellel nädalal oli 728. saade. Kui me võtame keskeltläbi, et «Pealtnägijas» on kolm lugu ja igas loos on umbes kolm intervjueeritavat... sealt need numbrid hakkavad kerima.
Ja kui mõelda, et need arvud on umbes sellised, et – ma julgen öelda – iga kaheksas teema, millega me tegeleme, jõuab looni, siis juba ainuüksi ühe aasta jooksul suhtled sa tuhandete inimestega.
Loomulikult mitte kõigiga näost näkku. Moodsal ajal, kas siis elektroonilisel või telefoni teel või muude sidevahenditega.
Kui palju on sul neid lugusid, mida oled üritanud aastate jooksul püüda, aga ei olegi ära teinud?
Neid on väga-väga palju. Kõikidel ajakirjanikel on ju kuskil vihikuservas või arvutifailis nimekiri mõtetest, mida ta tahab teha ja nii ka mul.