USA, Hiina, Briti ja Soome meteoroloogide ennustuste kohaselt tuleb selle aasta lõpu ja järgmise aasta alguse talveilm keskmisest mitme kraadi võrra soojem.
Meteoroloogide ennustuse kohaselt tuleb selle aasta talv Põhja-Euroopas keskmisest soojem (1)
Soome meedia andmetel edastas Euroopa Keskpika Ilmaennustuse Keskus (ECMWF) juba septembris Põhja-Euroopa kohta, et talv tuleb vähemalt 0,5 – 1 kraadi keskmisest soojem.
Põhja-Euroopa talveilma mõjutab Atlandi ookeani põhjaosas tekkiv tugev madalrõhuala. Soojemat ja niiskemat õhku liigub Põhja–Euroopa suunas Assooridelt.
2019. aasta detsembris peaks ilm olema võrdlemisi soe ja temperatuur võib tõusta isegi viie soojakraadini. Selline ilm jätkub tõenäoliselt ka 2020. aasta jaanuaris.
Umbes sama ennustuse andis ka Briti meteoroloogiateenistus, mille andmetel on Põhja-Euroopa talvine keskmine temperatuur vähemalt 1,5 kraadi kõrgem.
Ka USA Ookeani ja Atmosfääri Administratsiooni satelliidiuuringute kohaselt võib Põhja-Euroopa 2019/2020 talv olla keskmisest paari kraadi võrra soojem.
Sooja talve lubavad Euroopa põhjaosa aladele ka Hiina meteoroloogid. Pekingi ilmakeskuse BCC andmetel võib selles piirkonnas olla õhutemperatuur isegi kolm kraadi keskmisest soojem.
Lehekülje Severe Weather Europe andmetel võib novembri lõpp ja detsembri algus olla keskmisest jahedam ning siis võib palju lund sadada, kuid sellele järgneb soojem periood, mis meenutab pigem sügist. Talve jooksul võib suuri temperatuurikõikumisi olla mitmel korral.
Ka ilmaennustuslehekülje accuweather.com andmetel on detsembris 2019 ja jaanuaris 2020 keskmisest soojem. Korraliku lume asemel sajab pigem vihma ja lörtsi.
Meteoroloogide teatel on talvisel ajal keskmiselt 20 lumist päeva, kuid sooja talve puhul vaid 8–10 lumist päeva.
Kliimateadlaste sõnul toob praegune kliimamuutus üha enam ekstreemseid ilmaolusid igal aastaajal, eriti märgatav on see aga talvel.
Põhjapoolkeral algab talv 22. detsembril 2019 ja lõppeb 20. märtsil 2020, kui algab kevad.