Nike

Briti ema avaldas, mida kajakas tegi ta üheaastase tütre käega

Agressiivne kajakas. Pilt on illustreeriv

FOTO: SWNS /Scanpix

Briti ema avaldas sotsiaalmeedias, mis juhtus tema üheaastase tütrega, kelle käest kajakas tahtis küpsist kätte saada, tekitades lapse käele vigastuse.

Ema Hayley Byrne’i teatel olid nad perega hiljuti Walesis Llandudno promenaadil, kus tütar Sienna Byrne sõitis lastejalgrattaga, kuid siis tahtis süüa, teatab metro.co.uk.

«Tütar istus jalgrattal, ma andsin talle küpsise ning siis saabus hävituslennukina suur kajakas, kes haaras küpsise, tekitades oma nokaga lapse käele vigastuse,» teatas ema.

Laps ehmatas, nägi katkist kätt ja hakkas nutma.

«Verd tuli palju, sest kajakas oli sügava haava tekitanud, osa nahka ja nahaalust kude oli katki. Lind ei läinud meist kaugele ja vaatas meid, kui mina ja minu mees nutva lapsega tegelesime,» jätkas ema.

Kajakas kättesaadud toiduga. Pilt on illustreeriv

FOTO: Finnur Andresson / Caters News Agency/Scanpix

Vanemad läksid koos tütrega lähimasse apteeki, kus lapse käsi puhastati ja plaaster pandi.

Ema sõnul oli õnn, et kajakas tütart rohkem ei vigastanud. Hayley Byrne arvas, et kui laps oleks hakanud küpsist suhu panema, siis oleks ta nägu võinud vigastada saada.

Vanemate andmetel on ka varem Llandudno rannal kajakarünnakuid ette tulnud ja sinna randa nad enam ei lähe.

Vanemad kirjutasid kohalikele võimudele ja meediale kirja, et kajakate hulka tuleb piirata, sest neid on liiga palju ning need linnud on ahned ja agressiivsed.

Llandudno esindajad teatasid vanematele, et kajakad on osa ökosüsteemist ja nende hävitamine ei tule kõne allagi.

Esindajate teatel on mere äärde pandud sildid, milles ei soovitata osas piirkondades värskes õhus süüa ja kajakaid sööta.

Pilti vaata siit.