T, 5.12.2023

Eriagent 007 varjus külg: eraelu on pakkunud Pierce Brosnanile kõike muud kui naised ja šampanja

Elu24
Copy
Näitleja Pierce Brosnan koos abikaasa Keely Shaye Smithiga 2018. aastal.
Näitleja Pierce Brosnan koos abikaasa Keely Shaye Smithiga 2018. aastal. Foto: PA Wire/PA Images/Scanpix

Hollywoodi staar Pierce Brosnan (66) on paljude mällu sööbinud šarmika eriagendi James Bondina, kel on luba tappa. Terasnärvidega 007 rolli varjus peitub aga meeletus koguses traagikat, mida Brosnan on pidanud eraelus taluma.

Brosnan sündis 1953. aastal Iirimaal. Tema ema oli medõde ning isa puusepp, kuid viimane lahkus, kui Brosnan oli väike. Näitlemisega alustas Brosnan üsna hilja ja tegi oma esimese telerolli aastal 1980 olles 27-aastane. Samal aastal abiellus Brosnan Austraaliast pärit näitlejanna Cassandra Harrisega

Paar kohtus 1977. aastal, kui Harris oli veel abielus. «Me lihtsalt klappisime,» meenutas Brosnan intervjuudes nende suhet, mis sai ametlikult alguse 1978. aastal pärast Harrise lahutust. 

Üsna oma näitlejakarjääri alguses, 1982. aastal sai Brosnan peaosa populaarses teleseriaalis «Remington Steele». Brosnan mängis telerolli viis aastat. Kuid ajal, mil mehe karjäär oli tõusuteel, tekkisid tema eraelu kohale tumedad pilved.

Pierce Brosnan 1997. aasta James Bondi filmis «007: igavene homne».
Pierce Brosnan 1997. aasta James Bondi filmis «007: igavene homne». Foto: AP

Tema abikaasal Harrisel diagnoositi 1987. aastal agressiivne munasarjavähk. Neli aastat hiljem Brosnani naine suri. Harris oli kõigest 43-aastane ja ta lahkus vahetult enne paari 11. pulmaaastapäeva.

«Pikim öö minu elus,» ütles Brosnan, kes lamas haiglavoodis oma abikaasa kõrval. «Ma olin abitus olekus, segaduses ja vihane. Tema lohutas mind,» meenutas Brosnan oma abikaasa surma ja lisas: «ta on igavesti osa minu igast rakust.»

Ühtäkki sai Brosnanist kolme lapse üksikisa. Näitleja kasvatada jäid Harrise lapsed Charlotte ja Christopher Brosnan, kelle Brosnan lapsendas pärast nende isa Dermot Harrise surma 1986. aastal. Lisaks kasvatas näitleja oma bioloogilist poega Sean Brosnanit, kes sündis 1983. aastal.

Pärast südantlõhestavat kaotust arvas Brosnan, et ta ei leia enam kunagi armastust. Ootamatult kohtas ta aga 1994. aastal Mehhiko baaris Ameerika ajakirjanikku, kellest sai seitse aastat hiljem tema teine abikaasa - Keely Shaye Smith (56). Paar on siiani koos ning neil on kaks ühist poega, Dylan ja Paris

Keely Shaye Smith ja Pierce Brosnan 2018. aastal.
Keely Shaye Smith ja Pierce Brosnan 2018. aastal. Foto: SPA/MPI/Capital Pictures/Scanpix

Kuid rõõmu jätkus Brosnanile lühikeseks ajaks. Nimelt mõjus Harrise surm raskelt tema pojale, Christopherile, kellest sai kokaiini ning heroiini sõltlane. 2004. aastal, vaatamata pingutustele, ei suutnud näitleja oma narkosõltlasest poega aidata. Brosnan katkestas temaga suhtlemise, kuigi allaandmine tegi talle haiget.

«Christopher on väga eksinud. Šokeerivalt lausa. Ma tean, kus ta on, aga tal on rasked ajad,» rääkis Brosnan 2005. aasta intervjuus. Kuigi Brosnan on koos Chrisiga pärast seda aega veetnud, on nende suhe keeruline. 

Viimati märgati Christopheri avalikkuses eelmisel nädalal. Haruldased pildid 46-aastasest Brosnani kasupojast tekitasid paljudes muret. Neid pilte näed SIIT.

2013. aastal, 22 aastat pärast oma esimese abikaasa kaotust ning kasupoja narkosõltuvust, tabas Brosnanite perekonda järjekordne traagiline sündmus. Brosnani kasutütar, 41-aastane Charlotte, kaotas sarnaselt emaga võitluse munasarjavähiga. 

Pierce Brosnan ja tema kasutütar Charlotte 2006. aastal.
Pierce Brosnan ja tema kasutütar Charlotte 2006. aastal. Foto: PA Wire/Press Association Images/Scanpix

«Charlotte võitles vähiga armulikult ja inimlikult, julgelt ja väärikalt. Meie südamed on kaotusest rasked,» ütles Brosnan pärast tütre surma ja tunnistas, et kahe tähtsa naise kaotamine tekitas temas depresiivseid hooge. 

«Ma ei näe, et klaas on pooleldi täis, uskuge mind. Tume, melanhoolne Iiri koer istub aeg-ajalt minu kõrval,» kirjeldas näitleja oma tumedamaid perioode. 

Brosnani jaoks oli aga toeks tema abikaasa Smith, keda mees nimetab tugevuseks, milleta ta ei suudaks elada. «Keely on alati olnud lahke ja kaastundlik, ta on julgustanud mind Cassiet leinama,» lisas näitleja lõpetuseks.

Pierce Brosnan ja ta poeg Paris (L) Londoni moenädalal 2019. aasta septembris.
Pierce Brosnan ja ta poeg Paris (L) Londoni moenädalal 2019. aasta septembris. Foto: EPA/Scanpix

Brosnani on kokku kolm lapselast. Vara lahkunud Charlotte'i tütar Isabella Sophie ja poeg Lucas, ning Seani tütar Marley May. «Milline rõõm on olla tema vanaisa... kaunis elu,» kirjutas Brosnan pärast lapselapse Marley May sündi 2014. aastal sotsiaalmeedias.

Aasta hiljem puhkes Brosnani 18 miljonit dollarit maksvas Malibu mõisas tulekahju, mille kustutamiseks kulus 30 minutit. Tulekahju tekkiks elektririkke tõttu ning tekitas enam kui miljoni dollari eest kahju. 

Tuli sai alguse garaažist, kus hävis Brosnani 2002. aasta Aston Martin V12 Vanquish, ja liikus edasi näitleja magamistuppa. Perekond oli samal ajal kodus, kuid õnneks keegi kannatada ei saanud. 

Pierce Brosnan oma poja Dylaniga 2019. aasta juulis. 
Pierce Brosnan oma poja Dylaniga 2019. aasta juulis. Foto: AFP/Scanpix

Smithi ning Brosnani lapsed Dylan ja Paris on mõlemad modellid ning viimane võttis sel aastal osa ka Londoni moenädalast. Dylan tegeleb ka muusikaga. Brosnani ja Harrise poeg Sean oli aga näitleja ning režissöör, kuid õpib hetkel terapeudiks. 

Sean, kes kaotas ema, kui ta oli 8-aastane, on tunnistanud, et tal oli pärast ema ning õe kaotust probleeme narkootikumidega. «Proovisin esimest korda kaineks saada 25-aastaselt, võib-olla natuke nooremana,» kirjeldas 36-aastane Sean oma tumedat minevikku.

Raskustele vaatamata tundub, et hetkel on 66-aastase näitleja eraelu lõpuks helgem. Hiljuti tähistas näitleja Smithiga nende 25. kohtumise aastapäeva ning Brosnanil on käsil ka mitu filmiprojekti. 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles