R, 8.12.2023

Aita kaasa! Eesti esimese «munadega» komöödia «Ühemeheshow» iga kinopilet toetab vähiravi ühe euroga

Liina Suvi Ristoja
, Apollo Kinoportaali toimetaja
Copy

Täna jõuavad eelmüüki elujaatavast huumorist pakatava komöödia «Ühemeheshow» piletid. Kinopileti ostuga toetab iga filmivaataja vähiravifondi «Kingitud elu» ühe euroga. Meeste tervise kuu novembri ehk «movembri» esimesel päeval esilinastuv film räägib valehäbita ja läbi huumori võitlusest munandivähiga.

Selleks, et oluline sõnum veelgi kaugemale jõuaks, saab kinodest üle Eesti soetada ka «Ühemeheshow» ametlikke T-särke. Endale või sõbrale ostetud särgiga saab iga kinokülastaja anda veel suurema panuse vähihaigete toetamiseks, sest iga särgi ostult läheb vähiravifondile «Kingitud elu» 5 eurot.

«Ühemeheshow» esilinastub kinodes üle Eesti 1. novembril, mis märgib ühtlasi meeste tervise kuu algust. «Vähi diagnoosist ning sellega kaasnevatest tunnetepööristest, mis nii haiget kui ka tema lähedasi mõjutavad, räägitakse liiga vähe. Ainuüksi munandivähi diagnoosiga inimesi on meie hulgas väga palju ning on oluline, et nad teaksid, et nad ei ole selles olukorras üksi,» ütleb Chucki osatäitja ja filmi üks stsenaristidest Stewart Johnson.

«Ühemeheshow» on Eestis elava ameerika püstijalakoomiku Stewart Johnsoni elust inspireeritud lugu, mille keskmes on raadio DJ Chuck Berger, keda kehastab Johnson ise. Tema naine tahab ta maha jätta, tema ülemus tahab ta vallandada ja nagu sellest veel vähe oleks, isegi tema munand tahab temast lahti saada. Arstidelt munandivähi diagnoosi saamise järel on Chucki suurimaks hirmuks, et temast saab munadeta mees. Raske haigusega võitlema asudes avastab Chuck peagi, milline vägi on huumoril ja aususel. 

Chucki abikaasa Helena rollis on Marta Laan (hittsaade «Su nägu kõlab tuttavalt», menusari «ENSV») ja Chucki ülemust Hendrikut mängib Henry «Genka» Kõrvits («Klassikokkutuleku» triloogia). Kõrvalosades teevad kaasa Janek Joost («Sügisball», telesari «Miks mitte!?»), Külliki Saldre («Klassikokku tulek 2», «Kertu»), Ingrid Isotamm («Tuliliilia», «Risttuules»), Viido Polikarpus, Tatjana Jegoruškina, Pontus Olgrim ja Tómas Lemarquis («Blade Runner 2049», «Mihkel»).

Filmi stsenaristid on Al Wallcat ja Stewart Johnson, režissöör Al Wallcat. 

Osa filmi tulust annetatakse vähiravifondile «Kingitud Elu», et kinkida abivajajatele lootust ja täisväärtuslikke elupäevi.

Apollo Kinodes alates 1. novembrist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Foto: Pressimaterjal
Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles