E, 16.05.2022

Printsess Beatrice tahab abielluda Itaalias, kuid siis ei saa kuninganna Elizabeth II pulmas osaleda

Inna-Katrin Hein
Printsess Beatrice tahab abielluda Itaalias, kuid siis ei saa kuninganna Elizabeth II pulmas osaleda
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Elizabeth II septembris 2019
Elizabeth II septembris 2019 Foto: Andrew Milligan / PA Wire/PA Images/Scanpix

Briti printsess Beatrice kihlus oma kallima Itaalia-Briti päritolu kinnisvaraärimehe Edoardo Mapelli Mozziga ning väidetavalt tahab pulma pidada Itaalias, kuna ta kallim on sealt pärit.

Briti kuningakoda tundva eksperdi Ingrid Sewardi sõnul on Beatrice mässumeelsem kui ta noorem õde Eugenie, kes abiellus 2018. aasta oktoobris veiniärimehe Jack Brooksbankiga, teatab dailymail.co.uk.

Sewardi andmetel tahab Beatrice abielluda Itaalias, kuid see tekitab probleemi, et ta vanaema, kuninganna Elizabeth II ei saa pulmas osaleda.

Elizabeth II augustis 2019
Elizabeth II augustis 2019 Foto: Andrew Milligan / PA Wire/PA Images/Scanpix

«Kuninganna Elizabeth II ei lenda üleöö Euroopasse suvalisse kohta pulma. Tal on oma kohtumiste kalender, mis on varem paika pandud ja ta ei muuda neid käigupealt. Rääkimata sellest, et ta jätab mingi kohtumise ära selle tõttu, et oma lapselapse pulma lennata,» selgitas kuningliku pere eluga kursis olev ekspert.

Beatrice’i kihlatu Mozzi on pärit Itaalia tuntud aristokraatlikust perekonnast. 36-aastane Mozzi palus oma 31-aastase kallima  kätt, kui nad selle kuu alguses olid Itaalias Amafis Positanos puhkusel.

Buckinghami palee teatas printsess Beatrice’i kihlumisest Mozziga 26. septembril. Kuningakoja andmetel peaks printsess abielluma järgmise aasta kevadel.

Tõenäoliselt võib Beatrice abielluda kaks korda, üks pulm on Itaalias ja teine Ühendkuningriigis. Laulatus peaks toimuma Windsori lossi St. George’i kabelis, kus 2018. aasta mais abiellusid prints Harry ja Meghan Markle ning sama aasta oktoobris printsess Eugenie ja Jack Brooksbank.

Kinnitamata andmetel ei ole kuninganna Elizabeth II rahul sellega, et Beatrice abiellub lahutatud mehega, kellel on väike laps ning Beatrice’is saab tõenäoliselt kasuema.

Printsess Beatrice ja Edoardo Mapelli Mozzi kihlusid
Printsess Beatrice ja Edoardo Mapelli Mozzi kihlusid Foto: PPE/SIPA /Scanpix

Kuninganna olevat nina kirtsutanud ka siis, kui kuulis, et prints Harry kallim ja nüüdne abikaasa Meghan Markle on lahutatud, kuid hiljem leppis sellega.

Harry puhul pigistas ta silma kinni, kuna tegemist on ta ühe lemmiklapselapsega, Beatrice aga ei kuuluvat ta lemmikute hulka.

Edoardo Mapelli Mozzi on Itaalia aristokraadi ja endise mäesuusataja, krahv Alessando Mapelli Mozzi ja inglanna Nikki Shale’i poeg. Mozzide loss asub Bergamos.

Beatrice ja ta kallim olid esmakordselt avalikkuse ees selle aasta märtsis, kui osalesid Londoni rahvusgaleriis kunstigalal.

Printsess Eugenie’st ja ta kallimast tehti kihlusfotod Windsori lossi aias. Printsessi sõrmes on näha väidetavalt 100 000 naela (112 000 eurot) maksvat teemantsõrmust.

Printsess Beatrice'i kihlasõrmus
Printsess Beatrice'i kihlasõrmus Foto: Princess Eugenie / via REUTERS/Scanpix

Printsess Eugenie on prints Andrew ja ta eksnaise Yorki hertsoginna Sarah vanem tütar. 

Märksõnad
Tagasi üles