Saage tuttavaks: see on Victoria's Secretsi esimene transsooline reklaaminägu!

Valentina Sampaio

FOTO: AFP/SCANPIX

Victoria’s Secret tutvustab esimest transsoolist modelli, kes nende reklaaminäoks saab, vahendab Elle. 

Brasiilia modell Valentina Sampaio postitas Instagramis naistepesu bränd fotosessioonist kulisside taga tehtud fotosid ja video. «Ärge kunagi lõpeta unistamist,» kirjutas naine video alla.

Victoria Secrets'i turundusjuht Ed Razek sattus eelmisel aastal avalikkuse põlu alla tänu kommentaaril, mille ta andis seoses trans-seksuaalsete modellide kaasamisega Victoria’s Secret moeetendusele.

Mehelt küsiti, kas Victoria Secrets'i ei peaks juba palkama transseksuaalseid modelle. Mille peale Razek vastas: «Ei, ma ei usu, et peaksime transseksuaalseid modelle oma kampaaniates kaasama. Sest meie kampaaniad ja šõud on fantaasia.»

Varem Victoria's Secrets'i lavalaudu tallanud modellid Karlie Kloss ja Lily Aldridge avaldasid omapoolset toetust, postitades oma Instagrami Story’desse koheselt peale uudise avalikuks tulemist sõnumi: «Trans ja GNC [sooliselt mittevastavad] inimesed pole aruteluks.»

Victoria’s Secret on mitmel korral seisnud silmitsi kriitikaga, seoses sellega, milliste parameetrite järgi nad modelle valivad. Pesufirma eelistab oma šõudes kasutada piitspeenikesi ja ülipikkasid kaunitare. Mitmekesisuse puudumine oli ka üks põhjustest, miks ettevõttes lahkus veteranmodell Karlie Kloss.

Vaata video siin: