Käib küll? Vaata ja võrdle, milline näeb välja noorendatud Robert De Niro Scorsese maffiafilmis

Liina Suvi Ristoja
, Apollo Kinoportaali toimetaja
Copy
Digitaalselt noorendatud Robert DeNiro filmis «Iirlane»
Digitaalselt noorendatud Robert DeNiro filmis «Iirlane» Foto: Netflix

Reedel esilinastub New Yorgi filmifestivalil Martin Scorsese elu kalleim film «Iirlane» (The Irishman). Netflixile toodetud, kuid Oscari-ralli jaoks ka kinolevisse lastav linalugu toob ekraanile vanakooli raskekahurväe: filmis astuvad üles maffiafilmide suurkujud Robert De Niro, Al Pacino ja Joe Pesci. Seda kohati aga oma pool sajandit nooremal näol.

Kui juba esimeses tiiseris saime pilgu heita veidi nooremale De Nirole, siis äsja ilmunud pikemas treileris saame aimu, kui kaugele digitaalsete efektide kasutamisel mindud on. Kuuldavasti kulubki Scorsese 160-miljonilisest eelarvest suur amps just näitlejate nägude nooremaks tegemisele, kuna filmi tegevus toimub väga erinevatel ajajärkudel.

Tulemus on juba siin-seal ka kahtluse alla seatud: Collider näiteks ei püüagi pehmendada oma arvamust, et näitlejate asemel näeme nende «multikaversioone», mis näeb välja vähem nagu kaasaegselt ja täpselt noorendatud Will Smith «Kaksikmehes» või Samuel L. Jackson «Kapten Marvelis», vaid rohkem nagu Jeff Bridges kümnenditaguses «Tron: Pärandis» (loe: õõvastav ja imelik).

Vaata ja otsusta ise, kas noorendatud De Niro näeb veenev välja või mitte:

«Iirlane»
«Iirlane» Foto: Netflix
«Iirlane»
«Iirlane» Foto: Netflix
«Iirlane»
«Iirlane» Foto: Netflix
«Iirlane»
«Iirlane» Foto: Netflix

Vaata filmi esimest tiiserit:

«Iirlane» räägib maffiast sõjajärgses Ameerikas läbi veteran Frank Sheerani alias Iirlase (Robert De Niro) silmade, kes oma palgamõrvari- ja pätipäevil tegutses kõrvuti mõnede 20. sajandi kurikuulsaimate mafioosodega. Läbi aastakümnete ulatuva tegevustiku linaloos rullub lahti üks suurimaid Ameerika ajaloo müsteeriume – legendaarse tööliste ühenduse juhi Jimmy Hoffa (Al Pacino) haihtumine – ning ilmnevad varjatud seosed ja suhted maffia siseringis ning poliitikas. Joe Pesci kehastab biograafilises filmis põrandaaluse maailma pealike ehk Bufalinode maffiaperekonna liiget Russell Bufalinot. Filmis löövad kaasa veel Anna Paquin, Harvey Keitel jt.

Film jõuab Netflixi novembri lõpus.

Vaata filmi värsket treilerit:

Tagasi üles