Eesti Muusikaauhinnad 2020

Mattel toob turule maailma esimese sooneutraalse Barbie

PIC FROM Jian Yang / Caters News - (PICTURED: Jian Yang, 39, from Singapore, has collected 12,000 Barbie dolls over the years) - A Barbie fanatic has revealed hes spent decades amassing a collection of 12,000 dolls worth millions but admitted his hobby takes a toll on his love life. Since Singaporean Jian Yang, 39, began his love affair with the leggy lady in his tender years, he has assembled an army of 12,000 Barbies and other dolls that fill several rooms of his home.SEE CATERS COPY

FOTO: Jian Yang / Caters News / Caters News Agency

Legendaarne mänguasjatootja Mattel teatas täna, et toob maale esimese sooneutraalsete nukkude sarja, kirjutab eonline.com

Kõiki uue sarja nukke saab vastavalt soovile kohendada kas Barbieks või Keniks. Matteli sõnul on nukud varustatud mitmesuguste parukate ja rõivavalikutega, nii et lapsed saavad mängu ajal mitte ainult oma loomingulisust suurendada, vaid neile antakse ka võimalus valida vastavalt soovile nuku sugu. 

«Mänguasjad on kultuuri peegeldus,» ütles Mattell Fashion Doll Designi vanem asepresident Kim Culmone oma avalduses. «Ja kui maailm tähistab jätkuvalt soolise  kaasatuse positiivset mõju, tundsime, et on aeg maale tuua nukusari, mis ei sildista kedagi.»

«Teadusuuringute kaudu tegime kindlaks, et lapsed ei soovi, et nende mänguasjad oleksid dikteeritud sooliste normide järgi. Meie uus sari võimaldab kõigil lastel end vabalt väljendada, see on ka põhjus, miks sari paelub lapsi nii tugevalt,» jätkas Culmone.

Igal Matteli nukul on kaasas üksjagu parukaid –  nii pikkade kui ka lühikeste juustega versioone. Nuku riiete seas on lastele saadaval nii seeliku- kui ka püksivalikud.

Lisaks sooneutraalsusele on kuue nukukomplekti nukud saadaval ka eri nahatoonidega.

Vaata ka video sooneutraalsetest nukkudest siin: