Masinatehases töötanud soomlane teatas oma ülemusele, et tal on palavik ja ta ei saa selle tõttu öises vahetuses olla.
Ülemus leidis «haige» töötaja baaris napsitamas (1)
Tehase tootmisjuht oli aga sama päeva õhtul restoranis, mille baaris nägi ta «haiget» töötajat koos sõpradega napsitamas, teatab iltalehti.fi.
Firma vallandas valetanud töötaja ja mees läks endise tööandja vastu kohtusse, et ta vallandati põhjuseta.
Päijät-Häme ringkonnakohus langetas otsuse, et firma ei vallandanud töötajat ebaseaduslikult. Kohtu otsuse kohaselt peab ekstöötaja kandma ka kohtukulud.
Kohtus ilmnes, et töötaja teatas ülemusele, et ta ei saa alustada tööd kell 23. 00 nagu graafikus oli ette nähtud, kuna tal on kõrge palavik. Ülemus andis töötajale võimaluse võtta haiguspäev.
Mehe vale ei jäänud saladuseks, sest ta läks restorani. Seal oli samal ajal ka ta ülemus, kes pani tähele, et mees, kellele ta andis haiguspäeva, napsitab seal.
Lisaks «haigele» mehele oli seal veel selle ülemuse alluvaid, kuid nemad ei pidanud sel õhtul tööl olema.
Firma vallandas end haigeks kuulutanud töötaja, kuna ta valetas oma haiguse kohta.
Mees sõnas kohtus, et ta läks vaid korraks restorani, et ühelt kolleegilt võtta autovõtmed, et sõita tema autoga arsti juurde.
Vallandatud töötaja läks endise tööandja vastu kohtusse ja tahtis saada ebaseadusliku vallandamise eest 40 000 eurot. See summa vastas mehe 14 kuu palgale.
Mees asus tehases tööle jaanuaris 2003 ja ta vallandati 2016, kui ta oli 33-aastane.
Tööandja sõnas kohtus, et see mees rikkus tööle mitteilmumisega töölepingu mitut punkti ja firma ei usaldanud enam teda.
Tööandja lisas, et vaid kaks kuud enne vallandamist anti mehele tööluusi tõttu hoiatus.
Enne hoiatuse saamist teatas see töötaja SMSiga, et ta peab minema arsti juurde, kuid tal ei olnud hiljem näidata ühtegi dokumenti, mis oleks arsti külastust kinnitanud.
Vallandatud mehe töökohaks olnud maisnatehas töötab kolmes vahetuses. Ülemuse sõnul magas see mees ükskord ka sisse. Ta pidi kell 7.00 oma vahetust alustama, kuid teda ei olnud kohal. Ta ärkas alles siis, kui ülemus ta mobiilile helistas ning ta jõudis tööle kell 10.00.
Mehe hoolimatuse tõttu ei saadud alustada tööprotsessi, kuna ta oli ühe tootmismasina juht.
Lisaks eiras see mees ka tööriietuse ja välimuse reegleid, kandes eluohtlikku olukorda tekitada võivat kõrvarõngast. Ühel korral oli tal töörõiva taskus mobiiltelefon, mille kasutamine töötamise ajal on keelatud.
See töötaja sai mitmel korral nii suulisi kui kirjalikke hoiatusi.
Firma juht sõnas kohtus, et nad ei saanud põhjuseta puudunud ja valetanud töötajat enam usaldada. Baaris, kus ülemus teda märkas, ei olnud ta mitte autovõtmeid võtmas, vaid ta istus koos sõpradega seal mitu tundi.
Kohus leidis, et töövõtja rikkus jämedalt töölepingu tingimusi. Kohtunik lisas, et tööandja andis sellele mehele mitmel korral ta üleastumised andeks, kuid töötaja ei muutnud oma käitumist.
Kohus määrast, et mees peab tasuma kohtukulu 6400 eurot. Lisaks maksma talle määratud advokaadile 9600 eurot tasu.
Kohtus kaotanud mees lubas otsuse edasi kaevata.
Päijät-Häme on maakond Lõuna-Soomes. Asub Päijänne järve ümber, millelt on saanud ka nime.