Noor kliimaaktivist Greta Thunberg andis president Trumpile nutika ninanipsu

Greta Thunberg ÜRO kliimakonverentsil 24. septembril 2019

FOTO: KENA BETANCUR / AFP/Scanpix

USA president Donald Trump ja Rootsist pärit noor kliimaaktivist Greta Thunberg peavad sotsiaalmeedias «sõda», milles kumbki pool ei taha alla anda.

Thunberg osaleb sel nädalal USAs New Yorgis ÜRO kliimakonverentsil, Trumpi oli 23. septembril näha sealt korraks läbi astumas, teatab msn.com. 

Thunberg pidas kliimakonverentsil kõne, milles süüdistas maailma liidreid kliimamuutuse probleemi pisendamises ja noorte altvedamises.

Greta Thunbergi grimass, kui ta nägi Donald Trumpi

FOTO: Andrew Hofstetter / REUTERS/Scanpix

Trump kirjutas Twitteris Thunbergi esinemise kohta irooniliselt: «Ta tundub olevat õnnelik noor tüdruk, keda ootab ees suurepärane ja imeline tulevik».

Thunberg vastas Trumpi irooniale humoorikalt, muutes oma Twitteri profiili teksti vastavalt Trumpi kirjutatule: «Olen õnnelik noor tüdruk, keda ootab ees suurepärane ja imeline tulevik».

Varem oli Thunbergil Twitteris ta pildi juures tekst, et ta on 16-aastane Aspergeri sündroomiga kliimaaktivist, kes kutsub inimesi kliimastreikidele.

Paljud on kiitnud Thunbergi lakoonilist ja humoorikat vastust Trumpi tviidile.

On neid, kelle arvates ei tasuks Trumpil temast märgatavalt noorema inimesega sotsiaalmeedias rinda pista, sest ta jääks kaotajaks.

«Trump kindlasti ei osanud oodata 16-aastaselt kliimaaktivistilt sellist reaktsiooni ta netikiusamisele,» teatati.

Twitteris on hakanud levima hashtag #GretaThunbergOutdidTrump.

Sotsiaalmeedias levib ka video, millel on näha Trumpi ja Thunbergi juhuslikku kohtumist ÜRO peamajas New Yorgis.

Trumpi nähes tegi Thunberg grimassi, mis meediaesindajate sõnul ütles Trumpi kohta rohkem kui selle noore aktivisti sõnad.

Greta Thunberg ja Donald Trump 23. septembril 2019 New Yorgis ÜRO peahoone fuajees

FOTO: Andrew Hofstetter / REUTERS/Scanpix

USA president on varem mitmel korral rõhutanud, et tema arvates ei ole mingit kliimamuutust ja selle teemaga tegelemine on ajaraiskamine.

Greta Thunbergi Twitterit vaata siit.