Video: paar hülgas alaealise adopteeritud tütre väites, et ta on täiskasvanu

Tüdruk. Pilt on illustreeriv

FOTO: Pexels / CC0 Licence

Ameerika Ühendriikides Indianas Lafayette’is elanud paar hülgas alaealise adopteeritud tütre väites, et ta on vähemalt 22-aastane ja nad ei peaks enam tema eest hoolt kandma.

Michael ja Kristine Barnett jätsid lapse üksinda nende endisse elukohta ja kolisid koos pojaga Kanadasse, teatab nbcnews.com.

Indiana Tippecanoe maakonna politsei jõudis paari jälile ja nende kohta anti välja arreteerimiskäsk.

Juhtum sai alguse 2010, kui paar adopteeris kääbuskasvu Natalia, kes siis oli väidetavalt 8-aastane, kuid tüdruku väikese kasvu tõttu oli ta vanusega segadus.

Tüdruk. Pilt on illustreeriv

FOTO: Pexels / CC0 Licence

Juunist 2012 pärit haigladokumentide kohaselt oli tüdruk 11-aastane. Michael ja Kristine Barnett muutsid samal aastal oma tütre vanust, et ta on 22-aastane.

2013 jätsid nad tüdruku üksinda Tippecanoe maakonnas Lafayette’is asuvasse korterisse. 

Uurimine näitas, et Natalia sündis Ukrainas ja ta toodi 2008 adopteerimisprogrammi raames USAsse, kus Barnettide pere ta kaks aastat hiljem adopteeris.

Michael Barnetti advokaadi Terrance Kinnardsi sõnul tõmmati ta kliendil ja kliendi eksnaisel nahk üle kõrvade, kui nad adopteerisid Ukrainast pärit tüdruku.

Advokaat lisas, et Barnettid adopteerisid enda arvates väikese lapse, kuid tegelikult oli see tüdruk vanem. Oma lühikese kasvu tõttu õnnestus 20. eluaastates noorel naisel alaealist teeselda.  

Nii Michael kui Kristine Barnett eitavad, et nad oleksid lapse hüljanud. Nad kirjutasid sotsiaalmeedias enda kaitseks, et Natalia on täiskasvanu ja täisealine peab ise hakkama saama.

Politseiuurijate sõnul maksid Barnettid Lafayette’is oleva korteri üüri pärast Kanadasse kolimist edasi, kuid nad ei toetanud mahajäetud Nataliat rahaliselt.

Paari süüdistatakse adoptiivtütre hülgamises ajavahemikul 2013 – 2016. Siis lahkus Natalia Lafayette’ist iseseisvat elu elama.

Ei ole selge, millest Natalia elas ajavahemikul, mil adoptiivvanemad tema eest Lafayette’is ei hoolitsenud.

Kristine Barnett sõnas meediale, et Natalia on nii psühho- kui sotsiopaat, kes oskab inimesi ära kasutada ning kui tema ja ta eksmees selle tüdruku adopteerisid, siis oli ta täiskasvanu, mitte alaealine.

Naine lisas, et adopteerimist vahendanud organisatsioon valetas neile lapse vanuse kohta.

Michael ja Kristine Barnett läksid lahku 2014 pärast Kanadasse kolimist ning lahutus jõustus 2018.

Indiana prokuratuur uurib Natalia mahajätmise juhtumit ja tahab Barnettid kohtu ette tuua.

Tagasi üles