R, 1.12.2023

Lõuna-Korea politsei leidis 30 aasta taguste sarimõrvade kahtlusaluse, kuid talle ei saa süüdistust esitada

Inna-Katrin Hein
Facebook
Comments
Lõuna-Korea politsei 1993. aasta foto, millel on näha kriminaliste uurimas Hwaesongis piirkonda, kust leiti naiselaip
Lõuna-Korea politsei 1993. aasta foto, millel on näha kriminaliste uurimas Hwaesongis piirkonda, kust leiti naiselaip Foto: / AP/Scanpix

Lõuna-Korea politsei leidis mehe, keda kahtlustatakse 30 aasta tagustes mõrvades, mis pandi toime pealinnast Seoulist lõunasse jääva Gyeonggi provintsi Hwaseongis 1986 – 1991.

Kahtlusalune on 56-aastane Lee Chun-jaen, kes kannab eluaegset vangistust oma naissoost sugulase vägistamise ja tapmise eest, mis toimus 1994, teatab theguardian.com.

Krimiuurijad jõudsid Lee jälile tänapäevaste DNA-testide abil. Mehelt võetud DNAd võrreldi ühe ta ohvri aluspesult saadud DNAga ja need olid ühesugused.

Uuringud näitasid, et Lee võis tappa vähemalt kümme naist.

Channel News Asia teatel Lee eitab, et ta olek seotud mõrvadega, mis pandi toime Hwaseongis.

Uurijad tegid kahtlusaluse kindlaks, kuid talle ei saa nende mõrvade eest süüdistust esitada. Põhjus on selles, et Lõuna-Korea seaduste järgi vananesid 1980.–1990. aastatel toime pandud kuriteod 2006.

DNA-testid kinnitasid, et Lee on seotud kolme naise mõrvaga, teiste naistega seostamiseks on vaja veel uuringuid ja teste teha.

Juhtivuurija Ban Gi-soo teatel nad jätkavad hoolimata sellest, et mõrvad on vananenud, nende uurimist, kasutades ka arhiivimaterjale.

Juhtivuurija Ban Gi-soo teatas 19. septembril toimunud pressikonverentsil, et nad tegid kindlaks kahtlusaluse, kes võis aastakümneid tagasi vähemalt kümme naist mõrvata
Juhtivuurija Ban Gi-soo teatas 19. septembril toimunud pressikonverentsil, et nad tegid kindlaks kahtlusaluse, kes võis aastakümneid tagasi vähemalt kümme naist mõrvata Foto: Hong Ki-won / AP/Scanpix

Hwaseongi mõrvaohvrid olid 13–71-aastased naised. Aastatel 1986–1991 otsis naisi vägistavat ja neid tapvat sarimõrvatit ligi 2 miljonit Lõuna-Korea politseinikku. Väidetavalt on see konkreetse juhtumi uurimisel kasutatud suurim arv politseinikke maailmas.

Uurimise käigus kuulati üle umbes 21 000 inimest ja sõrmejäljed võeti 20 000 inimeselt, kuid see ei aidanud tapjat tabada ega kuriteguseid lahendada.

Need sarimõrvad andsid inspiratsiooni režissöör Bong Joon-hol’e, kelle käe all valmis 2003 krimidraama «Memories of Murder», millest sai hitt.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles