R, 9.12.2022

Kristel Aaslaid avaldas lihtsa viisi, kuidas ta keskkonda säästab

Elu24
Kristel Aaslaid avaldas lihtsa viisi, kuidas ta keskkonda säästab
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Kristel Aaslaid säästab ja päästab keskkonda.
Kristel Aaslaid säästab ja päästab keskkonda. Foto: Sander Ilvest / Postimees

Näitleja ja puhta maailma saadik Kristel Aaslaid (29) kutsub inimesi üles oma tarbimisharjumusi muutma ja avaldas lihtsa viisi kuidas just naised saavad loodust säästa.

Kristel Aaslaiu sõnul üritab ta alati prügi üles korjata, kui seda kuskil tänaval maas näeb, kuid naine on avastanud veel ühe väikse viisi, kuidas elukeskkonda ja loodust paremini hoida. 

Aaslaid ütleb, et paljud ei tule selle peale ja sellest teemast peaaegu üldse ka ei räägita, aga ajal kui naiste igakuised sõbrad külas käivad, lisandub keskkonda juurde hügieenitarvete näol loodust reostavat prügi. 

Puhta maailma saadik on probleemile ka nutika lahenduse leidnud. «Mina olen näiteks üle läinud mooncup-i ehk menstruatsioonianuma peale, mis on korduvkasutatav, ülimugav ja vähem toksilisem nii mulle endale kui ka maailmale. See on üks sellistest asjadest, millest peaksime tegelikult palju rohkem avalikult rääkima,» lisab Aaslaid.

Aaslaiu sõnul võiksid naised just sellest väiksest muutusest alustada oma teekonnal keskkonnasäästlikuma elustiili poole. «Ma tunnen juba ise, kuidas igakuiselt ma tekitan vähem prügi tänu mooncupi kasutamisele. Sellised väiksed harjumuste muutmised võivad olla osaks palju suuremale muutusele,» räägib ta. 

Aaslaid tõdeb, et inimesed on oma mugavuses ja laiskuses kinni, kuid samas ta ei eelda ka täiust. «Ma ei oota ei endalt ega teistelt seda, et nüüd on päevapealt täiesti 0- raiskamine (0-waste) ja oma ressursside peal elamine. Harjumusi tuleks vähehaaval muutma hakata ja inimesi enda ümber harida, siis need ökoloogilised sammud jäävad siin maailmas väiksemaks,» arvab Aaslaid.

Sellel nädalal külastas Aaslaid koos teiste Eesti staaridega Jõelähtme Jäätmejaama, väljasõit võttis aset sellel laupäeval, 21. septembril toimuva Maailmakoristuspäeva raames, mille üheks saadikuks on Aaslaid. 

Märksõnad
Tagasi üles