Riigikogulane Jaak Juske küsis siseministrilt, millal ta kavatseb noorteühenduse Sinine Äratus laiali saata? (1)

Elu24
Copy
Riigikogulane Jaak Juske.
Riigikogulane Jaak Juske. Foto: Silvia Pärmann

Ajalooõpetajast riigikogulane Jaak Juske jagas Facebookis Riigikogu infotunnis tehtud sõnavõttu, milles küsis siseminister Mart Helmelt, millal ta algatab EKRE noorteühenduse Sinine Äratus laialisaatmise?

Juske ütles, et tunneb õpetajana muret, millist eeskuju noorteühendus tulirelvi propageerides alaealistele annab.

Sõnavõtus viitas ta erakonnaseaduse paragrahvile nr 4, mille kohaselt relvi valdavad sõjaväeliselt korraldatud või sõjaväelisi harjutusi harrastavad ühingud või liidud ei või tegutseda erakonnana ega erakonna struktuuri üksusena. 

Juske lisas, et EKRE noorteühendus rikub räigelt antud seaduse paragrahvi ja küsis siseminister Mart Helmelt: «Millal olete valmis vabandama Eesti rahva ees noorteühenduse tegevuse pärast ja algatate selle laialisaatmise?»

Mart Helme vastas: «Sinine Äratus on iseseisev MTÜ ja ei kuulu allorganisatsioonina EKRE ridadesse»

Ta lisas, et tegemist on iseseisvalt registreeritud organisatsiooniga, mis seotud EKRE-ga ideoloogiliselt, mitte strukturaalselt. Kuna noorteühendusel puudub formaaljuriidiliselt seos EKRE-ga, siis erakond ei saa seda laiali saata.

Mart Helme ütles, et tema andmetel vabandamiseks põhjust ei ole ja ta ei näe midagi seadusevastast selles, et inimesed tunnevad huvi relvade vastu, käivad laskeharjutusi tegemas või fotografeerivad ennast koos nendega.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles