Nike

«Downton Abbey» fännid saavad elada Highclere’i lossis nagu lord ja leedi

Seriaali ja filmi «Downton Abbey» võttepaigaks olnud Highclere'i loss

FOTO: Simon Paulin / Svenska Dagbladet/Scanpix

Ühendkuningriigis Hampshire’is asuvat Highclere'i lossi kasutati menusarja ja filmi «Downton Abbey» võttepaigana ning nüüd saavad sarja ja filmi fännid end selles lossis lordi ja leedina tunda.

Highclere’i omanikud krahv Carnarvon ja ta abikaasa leedi Fiona panid oma lossi Airbnb broneeringute leheküljele, avades oma kodu uksed väljavalitud külalistele, teatab theguardian.com.

George Herbert, 8. Carnarvoni krahv

FOTO: ISABEL INFANTES / AFP/Scanpix

Carnarvonide teatel saavad kaks soovijat nende lossi 300 toast ühte 26. novembril üürida ning neid koheldakse seal, nagu nad oleksid kuningliku pere liikmed. Kui esimene kord kujuneb edukaks, siis nad jätkavad selliste broneeringutega. 

Ühe ööpäeva hind on 150 naela (168 eurot) ning hinna sees on ka krahvi ja krahvinnaga koos õhtukokteili joomine, millele järgneb rikkalik õhtusöök söögisaalis. Neid teenindavad lossi teenijad.

Pärast õhtusööki pakutakse raamatukogutoas kohvi. 

Highclere'i lossi raamatukogu

FOTO: Simon Paulin / Svenska Dagbladet/Scanpix

Külalised saavad puhkama heita ühes põhimagamistoas, mille juurde kuulub ka vannituba. Toa akendest avaneb suurepärane vaade pargile.

Üüritavas toas on olemas kõik vajalik, kuid ei ole wifit ega televiisorit, et külalised saaksid puhata ja sealse kultuuripärandiga tutvuda.

Highclere'i loss

FOTO: ISABEL INFANTES / AFP/Scanpix

«Krahv Carnarvon ja ta abikaasa räägivad külalistele samuti Highclere'i lossi ajaloost ja pärandist, tehes neile nii lossis kui pargis ekskursiooni. Jutuks tulevad ka seriaali ja filmi «Downton Abbey» võtted selles lossis,» on üürimiskuulutuses.

Seriaali «Downton Abbey» võtted Highclere'i lossis. Pildil keskel Maggie Smith leskhertsoginna Violetina

FOTO: Simon Paulin / Svenska Dagbladet/Scanpix

Toa üürimine Highclere’i lossis algab 1. oktoobril. Soovijad peavad kirjutama, kes nad on ja millega nad tegelevad ning miks neile Highclere’i loss huvi pakub. Pluss on see, kui nad on varem Airbnb kaudu midagi üürinud ja nende kohta on antud positiivne tagasiside.

Soovijatel tuleb näidata ka seda, et nad on suured «Downton Abbey» fännid.

«Mul on hea meel ja au nimetada Highclere’i lossi oma koduks. Tahan seda jagada Airbnb abil ka teistega,» teatas leedi Fiona.

Leedi Fiona Carnarvon

FOTO: ISABEL INFANTES / AFP/Scanpix

Ta lisas, et Highclere’i loss on alates 1679. aastast kuulunud Carnarvoni krahvidele ja seal on palju huvitavat ajalugu.

Praegune loss ehitati arhitekt Charles Barry plaanide järgi 1840. aastatel.

Seriaal «Downton Abbey» oli algselt eetris 2010–2015,  sellel on kuus hooaega ja 52 osa.

Film «Downton Abbey» jõudis kinodesse sel kuul.