Kinokassa TOP: Eesti kinopublik tõttas Briti kuninglikust visiidist osa saama

Spekter
Copy
Hugh Bonneville ja Michelle Dockery seriaalis «Downton Abbey»
Hugh Bonneville ja Michelle Dockery seriaalis «Downton Abbey» Foto: Jaap Buitendijk / ZUMAPRESS.com / Scanpix

Lõppenud nädalavahetusel haarasid Eesti kinopubliku enda meelevalda inglaslikud tunded ning kuninglik visiit filmis «Downton Abbey», mis pani väärika punkti samanimelisele teleseriaalile.

Eesti kinode TOP 7 (13. – 15.09.2019):

1. Downton Abbey (9584 vaatajat / 1. nädal / 66 573,76€)

2. See: teine peatükk (7614 vaatajat / 2. nädal / 54 933,78€)

3. Paharet (6712 vaatajat / 1. nädal / 36 714,49€)

4. Ükssarvik (5096 vaatajat / 1. nädal / 36 074,61€)

5. Angry Birds 2: Kurjad linnud. Film (2997 vaatajat / 4. nädal / 16 661,57€)

6. Ükskord Hollywoodis (2120 vaatajat / 5. nädal / 16 694,14€)

7. Paipoisid (1961 vaatajat / 4. nädal / 14 933,72€)

«Downton Abbey» on kõigi aegade edukaim inglise draamasari, tulvil suurejoonelist ja luksuslikku elustiili, peent inglise huumorit, kirgi ja romantikat, südamevalu ja meeleheidet ning skandaale kesk kõrgseltskonna rangeid reegleid. Paljukiidetud ja arvukalt auhindu võitnud sarja võimas finaal kinoekraanil jutustab, mis saab Crawley'de aadliperekonna ning neid teenindava majapersonali värvikast elust pärast 6. telehooaja lõppu.

On aasta 1927 ja me naaseme taas Yorkshire maakonda Downton Abbey lossi, kus elab Granthami krahv Robert Crawley (Hugh Bonneville) koos oma kauni naisperega. Elegantset paleed ja tema asukaid ootab nüüd ees elu suursündmus ning härrasrahvas ja teenijate vägi on aukartusest ja korraldamise vastutusest oimetu – on oodata kuninglikku visiiti. Hoolimata ehtinglaslikult väljapeetud kommetest ning talitsetud emotsioonidest hakkavad sündmused eskaleeruma täiesti ebasündsal kiirusel ja lossielanike päevad saavad täis segadust, tunnetemöllu ja ootamatuid lahendusi.

Downtoni ustav teenijaskond on kuningapere ülbe ülemteenri ja peene prantsuse peakoka saabudes sõjakalt meelestatud ja pensionile läinud Carson (Jim Carter) kutsutakse vastutusrikka sündmuse puhuks teenistusse tagasi. Püüdlik Molesly (Kevin Doyle) saab hakkama elu suurima fopaaga. Armastuse keerdkäigud raputavad nii Bransonit (Allen Leech), Daisyt (Sophie McShera) kui ka Edithit (Laura Carmichael).

Isalt krahvkonna majandusliku juhtimise üle võtnud ja hiljuti moto-entusiastist Henry Talbotiga abiellunud (Matthew Goode) Leedi Mary (Michelle Dockery) on mures Downton Abbey tuleviku pärast. Vankumatud vanaprouad Isobel (Penelope Wilton) ja Violet (Maggie Smith) on rohkem kui kunagi varem täis kuraasi ja iha vastastikku mõõtu võtta, aga kui kuningliku vastuvõtu puhuks sõidab kohale ka kiuslik kauge sugulane, panevad need kavalad rebased ühise eesmärgi nimel seljad kokku. Millise mulje jätab Downtoni-pere kuningale ja kuningannale?

Filmi lavastas Michael Engler, kes on ka Downton Abbey telesarja ning ülipopulaarsete sarjade «Seks ja linn» ning «Mulla all» režissöör. Produtseeris ja stsenaariumi kirjutas Oscariga pärjatud mitmekülgne Briti teletalent Julian Fellowes. Filmi ülikaunite ajastutruude kostüümide kunstnik on Anna Robbins, kes oli samuti ametis ka telesarja loomisel.

Vaata seansside aegu Apollo Kinos ja osta pilet siit.

Tagasi üles