Endise Zimbabwe presidendi Mugabe maha matmine lükkus veidral põhjusel edasi

Elu24
Copy

Kuu alguses surnud endine Zimbabwe president Robert Mugabe hauda sängitamine on edasi lükanud, kuna ei suudeta otsustada, kuhu ta matta.

Elu24 kirjutas 6. septembril, et Robert Mugabe suri Singapuris 95-aastasena. Mehe surmast on ligi kaks nädalat möödas, aga teda ei ole ikka maha maetud. Vaatamata eile toimunud matustele, mida külastasid sajad zimbabwelased, ei ole Mugabet ikka hauda asetatud, kuna ei suudeta otsustada, kus seda võiks teha, vahendas The Sun.

Lihtsalt mulda sängitamine tundus 37 aastat riiki valitsenud riigipea jaoks liiga tavaline. Mugabe perekond otsustas mehele ehitada Harares asuvale rahvuskangelaste aakrile spetsiaalse mausoleumi, mille ehitamine võtab vähemalt kuu.

Sõjaväelaste eskordi saatel toimunud matustel osales ka praegune president Emmerson Mnangagwa, kes kõndis rongkäigul kirstu taga. Kui Mugabe matustel osales sadakond inimest, siis mõned päevad varem kogunesid endise riigipea avatud kirstu Rufaro staadionile vaatama mitu tuhat kohalikku.

Enne seda, kui Robert Mugabe 2017. aastal oma enda armee poolt võimult kukutati, plaanis riigipea abikaasa, 54-aastane Grace Mugabe ise võimule saada. Nii Mugabe kui Grace on rahva seas mõlemad väga ebapopulaarsed figuurid, kuna türannia ei ole kunagi kellelegi meeldinud.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles