R, 31.03.2023

Nädala uued filmid: Brad Pitti hiilgav kosmosefilm, seksikad sulid, Rambo kättemaks, Hollywoodi kiskja ja muuseumiplahvatus

Spekter
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Brad Pitt fännidega filmi «Tähtede poole» esilinastusel
Brad Pitt fännidega filmi «Tähtede poole» esilinastusel Foto: ETTORE FERRARI / EPA / SCANPIX

20. september toob Apollo Kinodesse tulevase auhinnahooaja ühe tõenäolise hittfilmi «Tähtede poole», peaosas Brad Pittiga. Lisaks suurejoonelisele kosmosefilmile naaseb ekraanile Rambo, paljastatakse #metoo kampaania tagamaid, kehastub Jennifer Lopez sulist strippariks ja muudkui mõnevat.

Bruce Bradi vastu: Liv Tyleril tuleb kosmosedraamas «Tähtede poole» jälle Maa peal meest taga nutta 

«Kadunud linn Z» režissöör James Gray uurib oma uusimas ekraanitöös «Tähtede poole» (Ad Astra) meie päikesesüsteemi ääremaid.

Astronaut Roy McBride (Brad Pitt) rändab meie päikesesüsteemi äärealadele, et leida oam kadunud isa ning lahendada müsteerium, mis ähvardab meie planeedi ellujäämist. Filmis teevad kaasa Liv Tyler ning Tommy Lee Jones. Kusjuures, sellest on tänaseks juba 20 aastat, kui Liv Tyleril tuli menufilmis «Armageddon» samuti Maa peal mehi taga nutta: alustuseks oma peigmeest ning seejärel isa (Bruce Willis).

Apollo Kinodes alates 20. septembrist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.
 

Noortedraamas «Ohakalind» vaevleb muuseumiplahvatuses ema kaotanud noormees elu mõttetuse käes

20. septembril jõuab Eesti kinodesse noortedraama «Ohakalind» (The Goldfinch), mis põhineb Pulitzeri auhinna võitnud romaanil. Filmis teevad kõrvalosa mitmed tippnäitlejad, eesotsas Nicole Kidmani, Sarah Paulsoni ja Luke Wilsoniga ning lõpetades Netflixi sarjast «Stranger Things» tuule tiibadesse saanud Finn Wolfhardi ja «Baby Driveri» Ansel Elgortiga.

Kolmeteistkümneaastaselt elab New Yorgi poiss Theodore Decker – pühendunud ema ja hoolimatu, kodust lahkunud isa laps – imekombel üle õnnetuse, mis rebib tema elu tükkideks. Theodore leiab peavarju ühe jõuka sõbra perekonna juures ning kolib rikaste linnaossa. Paraku piinab teda väljakannatamatu igatsus ema järele ning ka suhted uues koolis ei edene just suurepäraselt. Nii klammerdubki ta aastate möödudes selle ühe asja külge, mis talle kõige rohkem ema meenutab: väikese, kummaliselt paeluva maali külge, mis tõukab teda lõpuks kriminaalse allmaailma rüppe.

Kasvades õpib Theo liikuma mängeldes kõrgklassi söögitubade ja tolmuse labürindilaadse antiigipoe vahel. Ta on eemale tõugatud ja armunud – ning maal, mis on tema talisman, asetab teda üha aheneva ning üha ohtlikumaks muutuvama ringi keskmesse.

«Ohakalind» on läbi tänapäeva Ameerika viiv kummituslik odüsseia ning paeluvast väest kõnelev tragöödia. Loos põimuvad unustamatult eredad tegelaskujud ja närvesööv pinge. See on lugu kaotusest ja kinnisideedest, ellujäämisest ja eneseotsingutest, armastuse sügavaimatest saladustest, identiteedist ja saatusest.

«Ohakalind» põhineb ameerika kirjanduse elava klassiku Donna Tartti samanimelisel romaanil, mis võitis paljude auhindade kõrval Pulitzeri kirjanduspreemia. Varem on kirjanikult eesti keeles ilmunud romaan «Salajane ajalugu».

Apollo Kinodes alates 20. septembrist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Juubilar Jennifer Lopezi stripparioskused särisevas kelmikomöödias «Seksikad sulid» murravad nädala selgroo

Täna täpselt 50 aasta eest New Yorgis Bronxi linnajaos ilmale tulnud igihaljas superstaar Jennifer Lopez naaseb peatselt taas kinoekraanile kelmikomöödias «Seksikad sulid» (Hustlers), milles kehastab robinhoodilikku stripparit.

Naiste kambavaimust ja seltskonna stripparite sulleritalendist rääkiv linalugu põhineb New York Magazine'i ajakirjanik Jessica Pressleri aasta eest ilmunud ning palju kõmu tekitanud artiklil, mis avalikustas oma kliente rahast tühjaks raputavate stripparite trikid. 

Lisaks Lopezile teevad filmis kaasa näitlejad Constance Wu, Julia Stiles, Keke Palmer, Lili Reinhart, Lizzo ning omal ajal isegi stripparina töötanud popartist Cardi B.

Septembris Toronto filmifestivalil esilinastuvas filmis haub Lopezi karakter Ramona kättemaksu Wall Streeti ärihaide vastu, kes tema silmis lihtrahva tagant varastavad ning seega tuleks neilt pisut «intressi» võtta. «See on nagu panga röövimine, aga selle vahega, et meil on võti,» ütleb ta.

Apollo Kinodes alates 20. septembrist 2019. 

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Märulisaaga lõpupeatükis «Rambo: Viimane veri» lendab leeke, lööke ja kuule nagu muiste

Septembrikuus tasub end valmis panna higiks, vereks ja pisarateks (ja leekideks), sest kinodesse jõuab märulifilm «Rambo: Viimane veri» (Rambo: Last Blood). Sylvester Stallone'iga.

Esimese «Rambo» linastumisest on möödunud peaaegu 40 aastat. Film osutus uskumatult menukaks ja jääb alatiseks filmikunsti ajalukku. 

John Rambo (Sylvester Stallone) on USA eriüksuse veteran, kes võitles Vietnamis, nägi sadu verevalamisi ja surmasid, kuid ei tapnud ise iial, ehkki kaitses tõde. Nüüd veedab ta oma päevi Arizona kolkas endassetõmbununa ja minevikudeemonitega võideldes. Teda painavad saladused, mis on temasse maetud, ja ta aimab, et kõik pole veel kaugeltki lõppenud.

John saab sõnumi, et tema hea sõbra tütar Gabrielle (Yvette Monreal) on teadmata kadunud. Rambo on veendunud, et seda tegi kurikuulus Mehhiko kartell, mis smugeldab inimesi ja uimasteid. Gabrielle'i murest murtud lähedased paluvad Rambolt abi. Rambo kogub sõjavarustuse kokku ja ületab Ameerika-Mehhiko piiri, teades hästi, et teda ootab ränk võitlus kurjategijatega, kes ei tunnista mingeid seadusi. Sündmuste keskpaika sattunud, valab John Rambo Mehhiko suurima kuritegeliku grupeeringu liikmete verd. Ta loodab leida Gabrielle'i elusana ja vabaneda lõpuks painavatest minevikudeemonitest.

Apollo Kinodes alates 20. septembrist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Hollywoodi kuninga põhjakäik: Dokis «Puutumatu» rebitakse valguse kätte Harvey Weinsteini tumedad teod

Dokumentaalfilm «Puutumatu» (Untouchable) võtab luubi alla maineka ja mõjuvõimsa Hollywoodi endise produtsendi Harvey Weinsteini tähelennu ja põrmustava languse. 

Filmis võtavad avameelselt sõna 67-aastase Harvey Weinsteini endised kolleegid, näitlejannad, ajakirjanikud – naised, kes süüdistavad meest kõiksugu inimväärikust riivavates kuritegudes alates seksuaalses ahistamisest kuni vägistamiseni. Kui skandaal 2017. aasta oktoobris puhkes, kogunes Hollywoodi ühe juhtfiguuri vastu kõigest kuu ajaga enam kui sadakond süüdistust, mida lahendatakse siiani kohtus. Mees on välja heidetud Ameerika filmiakadeemiast ning sattunud üleüldise pahakspanu alla. Nende süüdistuste pinnal sai alguse ilmselt ajaloo suurim seksuaalse ahistamise vastu võitlemise kampaania #MeToo, mis on nüüdseks levinud üle maailma ja julgustab välja astuma ahistamise vastu ning avalikustama oma valusaid kogemusi.

Apollo Kinodes alates 20. septembrist 2019. 

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.
 

Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Märksõnad
Tagasi üles