Video: Ala 51 lähedal peeti kinni hollandlasest juutuuber ja ta sõber, kes tahtsid näha tulnukaid

Inna-Katrin Hein
Copy
USA Nevada Nye maakonna politseifoto Govert Sweepist (vasakul ja) juutuuberist Ties Granzierist
USA Nevada Nye maakonna politseifoto Govert Sweepist (vasakul ja) juutuuberist Ties Granzierist Foto: JOSE ROMERO / AFP/Scanpix

Ameerika Ühendriikide Nevada kurikuulsa ufodega seostatava Ala 51 lähedasele Nevada National Security Site militaaralale sisenesid kaks välismaalast, kes võeti kinni ja kellele esitati keelatud alale sisenemise süüdistus.

Nye maakonna politsei teatel on kinnipeetud Hollandis tuntud juutuuber, 20-aastane Ties Granzier ja ta 21-aastane sõber Govert Charles Wilhelmus Jacob Sweep, kes mõlemad on Hollandi kodanikud, teatab msn.com.

Politsei sai teada, et USA kaitseväe testimisalale on loata sisenenud auto, olles keelatud ala piirist 5 kilomeetri kaugusel.

Politsei arvates oleksid pidanud välismaalased saama aru siltidest «No Trespassing» (Mitte siseneda) ja «Warning. Military Installation» (Hoiatus. Militaarala). 

Silt USAs Nevadas, mis keelab militaaralale minemise
Silt USAs Nevadas, mis keelab militaaralale minemise Foto: David Becker / AFP/Scanpix

Korrakaitsjad tegid kindlaks, et keeltud alale sõitsid välismaalased ja nad peeti kinni. Kaks noort hollandlast sõnasid politseile, et nad oskavad rääkida inglise keelt ja nad said ingliskeelsetest keelusiltidest aru, kuid uudishimu sai neist võitu ja nad tahtsid näha, kas seal on ufosid ja tulnukaid.

Hollandlaste sõnul ei olnud neil plaanis USA seadusi rikkuda ega keelatud alal midagi kuritegelikku korda saata.

Politsei konfiskeeris hollandlastelt kaks kaamerat, nutitelefoni, sülearvuti ja drooni.

Korrakaitsjad leidsid noormeeste poolt keelatud alal tehtud video, mille nad samuti enda valdusse võtsid.

Granzier ja Sweep on Nye maakonna vanglas ootamas kohut.

USA Nevada Nye maakonna politseifoto Govert Sweepist (vasakul ja) juutuuberist Ties Granzierist
USA Nevada Nye maakonna politseifoto Govert Sweepist (vasakul ja) juutuuberist Ties Granzierist Foto: JOSE ROMERO / AFP/Scanpix

Granzier on juutuuber, kellel on 735 000 tellijat. Ta postitas sotsiaalmeediasse fotosid ja videoid tema ja ta sõbra reisist USAs, kaasa arvatud fotosid Suurest kanjonist ja Hooveri tammist.

Ta teatas ka seda, et tema ja ta sõber võtavad ette ka suure seikluse läbi Ala 51.

Kaks hollandlast sisenesid keelust hoolimata Nevada National Security Site alale, mille suurus on üle 2000 ruutkilomeetri ja kus teadlased on aastakümnete jooksul teinud vähemalt 900 tuumapommi katsetust.

Nevadas on Ala 51 lähedal kaks õhujõudude baasi, kus katetatakse uusi lennukeid ja relvi.

Ala 51 on seostatud alates 1950. aastatest maaväliste lendobjektide ja tulnukatega ning selle kohta on liikvel mitmeid vandenõuteooriaid.

Uus peatükk Ala 51 kohta algas sel suvel, kui California üliõpilane Matty Roberts kutsus Facebookis inimesi üles ründama 20. septembril seda ala. Ta postitus kannab pealkirja «Storm Area 51 – They Can’t Stop All of Us».

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles