Video: Google Earthi abil leiti ligi 22 aastat tagasi kadunud mehe skelett

Inna-Katrin Hein
Copy
Google Earthi kasutamine nutitelefonis
Google Earthi kasutamine nutitelefonis Foto: ROBERT GALBRAITH / AFP/Scanpix

Ameerika Ühendriikides Floridas jäi 1997. aastal kadunuks mees, kelle jäänuste jälile jõuti nüüd Google Earthi abil.

Florida Palm Beachi maakonna politsei teatel leiti ligi 22 aastat tagasi 40-aastasena kadunuks jäänud William Moldt tiiki uppunud autost, teatab msn.com.

Politsei pressiesindaja Teri Barbera teatel jõudis Moldti jälile Floridas Wellingtonis Grand Isles piirkonnas varem elanud inimene, kui talle jäi Google Earthi uurides silma Moon Bay Circle piirkonna tiigis olnud objekt, mis meenutas autot.

Ta kontakteerus oma endise elukoha praeguse omanikuga, kes lennutas tiigi kohal drooni, et veekogus olevast objektist parema pildi saaks. Droonipildid ja video kinnitasid, et seal on valge auto.

Grand Islesi endine elanik võttis 28. augustil politseiga kontakti ja teatas tiigileiust. Politsei sukeldujad läksid auto juurde, uurisid seda ja masin tõmmati veest välja. Siis ilmnes, et selles oli inimskelett.

USA kadunud inimeste otsimissüsteemi andmetel läks Moldt 7. novembril 1997. aastal ööklubisse, kus tarbis üsna palju alkoholi. Ta lahkus ööklubist üksinda ja jäi kadunuks. Ene klubist ära minemist helistas ta oma kallimale öeldes, et jõuab varsti koju Lantanasse.

Sinna ta ei jõudnud ja naine teatas politseile ta kadumisest. Hoolimata otsingutest teda ei leitud.

Kohalike elanike sõnul ei osanud nad arvata, et nende kodu lähedases tiigis oli 22 aastat surnukeha.

Tiik. pilt on illustreeriv
Tiik. pilt on illustreeriv Foto: Pexels / CC0 Licence

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles