Eesti Muusikaauhinnad 2020

Rootsis A$AP Rockyt esindanud advokaati tulistati pähe ja rindu

ASAP Rocky 2013. aastal.

FOTO: Reuters / Scanpix

Stockholmis tulistati väljapaistvat advokaati Henrik Olsson Liljat. Mees esindas suvel lühidalt Ameerika räpparit A$AP Rockyt, kes Rootsis tänavakakluse pärast vahi alla võeti, vahendab Daily Mail

Väljapaistvat Rootsi advokaati Henrik Olsson Liljat tulistati täna hommikul, natuke enne kella üheksat, oma kortermaja ees. Ründaja tulistas advokaati rindu ning pähe. Pärast mõrvakatset hüppas ründaja läheduses ootavasse maasturisse ning kihutas minema. 

Kiirabi jõudis kohale minut enne üheksat. Olsson Lilja oli pärast mõrvakatset teadvusel ning mehe seisund on väidetavalt raske kuid stabiilne.

Pealtnägija sõnul oli sündmuspaik väga verine. «Ta veritses näost, kuid sai rääkida. Ta ütles politseile, et «see valutab».»

Daily Maili teatel on politsei juhtumiga seoses vahi alla võtnud mitu isikut. Sealhuglas ka mõrvakatses kahtlustatava meesterahva. 

Olsson Lilja esindas juulis vahetult pärast Rootsis toimunud tänavakaklust kuu aega vanglas istunud Ameerika räpparit A$AP Rockyt. Enne räppari kohtuprotsessi algust vahetati aga Olsson Lilja välja. 

Hetkel ei ole teada, kas tulistamine võis olla seotud Ameerika räppari juhtumiga.